Kaune turėtų atsirasti UEFA
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės valdančioji dauguma nusprendė atgaivinti S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadioną.

Miesto taryba įpareigojo šio centro direktorių bendradarbiauti su Lietuvos futbolo federacija ir parengti šio sporto centro stadiono rekonstravimo projektinį pasiūlymą bei techninį ekonominį pagrindimą.

Taip pat įpareigota Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių organizuoti investicijų projekto „S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadiono Perkūno al. 5, Kaune, rekonstrukcija“ parengimą ir pavesti organizuoti detalųjį planavimą.

VšĮ S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadionas šiuo metu yra didžiausias stadionas šalyje su 9180 sėdimų vietų žiūrovams, kuriame vykdomos aukščiausio lygio futbolo, lengvosios atletikos ir kitų sporto šakų varžybos. Tačiau stadionas neatitinka tarptautinių UEFA (Europos futbolo federacijų asociacija) saugumo ir infrastruktūros reikalavimų, taip pat netenkina Esminių statinio patvarumo ir ilgaamžiškumo reikalavimų.

Vadovaujantis UEFA 4 kategorijos stadionams keliamais reikalavimais, Kauno stadione turėtų būti įrengta šildoma aikštė, VIP žiūrovų sektorius su 500 vietų bei 400 kv. m priėmimo patalpa, 150 vietų VIP žiūrovų transportui, vietos žiniasklaidos atstovams tribūnoje ir komentatorių pozicijos.

Taip pat turėtų pagerėti žiniasklaidos atstovų darbo erdvė stadiono patalpose – ji privalo būti ne mažesnė nei 200 kv. m, čia būtų sudaryta galimybė dirbti 75 asmenims. Šioje patalpoje turėtų būti įrengta ir darbo erdvė 25 fotografams.

75 asmenų spaudos konferencijų patalpa su visa reikalinga įranga, 2 TV studijos su vaizdu į aikštę, filmavimo platformos, televizijos transliacijų automobilių parkavimo erdvė – tai tik keletas reikalavimų, kurie pagerintų žiniasklaidos darbo sąlygas.

Siekiant 4-osios UEFA kategorijos, stadiono apšvietimo sistemos lygis turėtų pasiekti 1400 liuksų, čia turėtų atsirasti atsarginis generatorius, įrengti modernūs elektroniniai sukamieji vartai, pateikiantys informaciją apie žiūrovų skaičiaus kitimą realiu laiku, spalvoto vaizdo stebėjimo kameros, valdomos iš saugumo patalpos, leidžiančios įrašyti vaizdą bei atpažinti asmenis.

Atlikus rekonstrukcijos darbus, stadionas atitiks UEFA 4 kategorijos stadionams keliamus reikalavimus, jame Lietuvos futbolo nacionalinė rinktinė ir šalies futbolo klubinės komandos galės vykdyti aukščiausio lygio tarptautines futbolo rungtynes, įvairaus lygio sporto renginius galės organizuoti ir lengvosios atletikos, regbio bei kitų sporto šakų atstovai.

Dar rugpjūčio pabaigoje Kauno miesto meras Rimantas Mikaitis buvo susitikęs su Lietuvos futbolo federacijos prezidentu Liutauru Varanavičium bei VšĮ S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro atstovais.

Sėkmingai pasibaigusiame susitikime buvo pristatyti planai rekonstruoti Kaune esantį stadioną.4 klasės UEFA stadione galėtų vykti Čempionų lygos rungtynės, Europos taurės mačai. Aukštesnės klasės („Elito“) stadionuose vyksta ne žemesnio rango kaip Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynės.

„Džiugu, kad vyksta geranoriškas bendradarbiavimas su Lietuvos futbolo federacija. Tikimės, kad šis tarpusavio supratimas duos puikių rezultatų ir Kaune išvysime dar ne vieną pajėgiausią pasaulio ekipą“, – tada sakė Kauno miesto meras Rimantas Mikaitis.

Parengus reikiamą projektinę dokumentaciją, (jos rengimo procesas jau baigiamas), bus kreipiamasi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl projekto įtraukimo į artimiausio laikotarpio Valstybės investicijų programą.

Planuojama, kad investicijos sieks apie 12 milijonų litų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: