(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno visuomenės sveikatos centro turima informacija rodo, kad šiemet skiepijimasis sezoninio gripo vakcina Kauno apskrityje yra kaip niekada aktyvus. Tik per spalio mėnesį panaudota daugiau kaip pusė visos valstybės biudžeto lėšomis įsigytos sezoninio gripo vakcinos, skirtos Kauno apskričiai. 2009 m. spalio mėn. buvo panaudota kiek daugiau nei 40 proc., o 2008 m. tą patį mėnesį  – dar mažiau.

Svarbu tai, kad šiemet sezoninio gripo vakcina Kauno apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas pasiekė gana anksti – rugsėjo pabaigoje ir iš karto buvo pradėti  skiepijimai.
Didžiausia dalis sezoninio gripo vakcinos panaudota Jonavos rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose (net 77 proc.), mažiausia – Birštone (36 proc.). Septyniolika Kauno apskrities įstaigų jau yra panaudoję visą gautą vakciną. Kauno apskrityje iš viso yra paskiepyta daugiau kaip 12 tūkstančių asmenų.
Dėl skiepų nuo gripo rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją. Taupant pacientų laiką, rekomenduojama vienu metu skiepytis nuo kelių ligų, pavyzdžiui nuo sezoninio gripo bei difterijos ir stabligės (šie skiepai asmenims nuo 26 m. amžiaus ir vyresniems yra nemokami).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: