(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Lietuvoje dviračių švenčių ir varžybų tikrai netrūksta, ypač miškuose, laukuose ir vieškeliuose. Gyva kalnų dviratininkų tradicija tiesiog puiki, tačiau atėjo laikas pagaliau išvažiuoti ir į gatves. Imti ir pasivyti „Tour de France“, „Giro d‘Italija“ ar bent „Tour de Pologne“. Artimiausios mūsų kaimynės – Latvija ir Estija – dviračių renginių organizavimo maratone, atrodo, gerokai mus pralenkusios. Rygoje šiemet vyks jau 27-osios varžybos, kuriose dalyvaus tūkstančiai dviratininkų. O Tartu stebina savo sportine įvairove: pavasarį estai važiuoja dviračiais plento varžybose, vasarą sukviečia riedutininkus, rudenį į miškus išvažiuoja ne tik grybautojai, bet ir kalnų dviratininkai, o žiemą smaginasi slidininkai. Į varžybas susirenka žmonės iš miestų, miestelių ir kaimų. Gal net Lietuvos, nes lietuviai savo sportinių ambicijų realizuoti važiuodavo į šalis kaimynes – kad ir aktyviai dviračiais važinėjančią Lenkiją.

Šį kartą Kaunas bus pirmas

Pagaliau įvyks pirmosios plento dviračių varžybos Kaune, kurias organizuoja Kauno orientavimosi sporto klubas „Takas“ ir Velomanų klubas. Dabar jau kaimynai galės atvažiuoti pas mus į svečius dviračiais pasivaržyti. Laimingo atsitiktinumo dėka dviračių entuziastai kažkada susitiko su miesto meru bendrame kelyje, susikalbėjo, ir idėja buvo išpildyta. O Andrius Kupčinskas jau tapo maratono dalyviu, užsiregistravo sąraše ir pasiryžo įveikti 4 trasos ratus. Tikimasi, kad juo, kaip pačiu teigiamiausiu, užkrečiančiu pavyzdžiu, paseks kolegos politikai ir visi kiti kauniečiai.

Gegužės 16 d. 10 val. visi Kauno dviratininkai rinksis Jonavos gatvėje ir trumpam okupuos teritoriją tarp Kalpoko gatvės ir Šiaurės prospekto bei prospekto įkalnę. Mašinoms teks palaukti, nes visi, kurie turi tvarkingą viratį (su veikiančiais stabdžiais ir t. t.) bei šalmą (nes visko gali nutikti) leisis paskui sportinį azartą.

Jau dabar galite užsiregistruoti internetu: www.kaunomaratonas.lt (tai jau sėkmingai padarė 160 dviratininkų!), o jei ne – varžybų dieną teks pabusti ir atvykti anksčiau, nuo 8 iki 9.30 val. užsiregistruoti organizatorių palapinėje. Tuomet gausite dalyvio numerius, kuriais vėliau visą gyvenimą galėsite grožėtis kabančiais ant sienos kaip savo šlovingos sportinės praeities trofėjais.

Dviračių šventė visiems! Burkimės!

Visa ši dviratininkų linksmybė skirta ne tik profesionalams, bet ir visiems mums. Vaikams (nuo 12 m.), mamoms, tėčiams ir seneliams, viengungiams ir daugiavaikėms šeimoms, bendradarbiams ir geriems pažįstamiems. Organizatoriams neužtenka sportinių ambicijų, jie pasiryžę kurstyti bendruomeninę dvasią, burti komandas ir sukurti tikrą bendravimo šventę. Kiekvienas, įvertinęs savo jėgas, pasirinks distancijos ilgį: 1 ratą (7,5 km.), 4 ratus (30 km.) ar 10 ratų (75 km.), kurie kils ir į Šiaurės prospekto kalną. Starto mokestis bus tik 5-10 Litų, kuris padengs nedidelę organizacinių išlaidų dalį.

Pirmieji startuos ir nurūks sportininkai, vėliau jie bus įvertinti apdovanojimais ir rėmėjų prizais. Visi likusieji, išskyrus vaikus, kurie startuos atskirai, varžysis tarpusavyje ir gaus specialių prizų.

Tačiau kartu visada smagiau, todėl norintys galės burti savas komandas ir nurodyti tai registruodamiesi. Laukelyje „komanda“ įrašykite savo norimą komandą arba pasirinkite jau esamą. Draugų, giminių, gatvės, parapijos, klasės ar bendradarbių komandos sukurs dar šventiškesnę nuotaiką ir pagamins daugiau adrenalino. Dažniausiai į varžybas žmonės važiuoja linksmai sudalyvauti ir pabūti, tačiau po starto šūvio visus užvaldo begalinis noras laimėti. O komandų varžybose laimės ne greičiausiai važiavusios, bet daugiausiai ratų įveikusios. Tai reiškia, kad svarbiausia – prisivilioti kuo daugiau komandos dalyvių arba keletą, bet pajėgių galiūnų. Jei trūksta draugų ir pažįstamų, užeikite į Kauno dviračių maratono puslapį Facebook‘e ir susiraskite: http://www.facebook.com/reqs.php#!/event.php?eid=272293908142

Įsivaizduokite, koks malonumas lauks pirmadienį darbe ar mokykloje, prie šeimyninio stalo, kai aptarinėsite rezultatus, palankius atsitiktinumus ar praleistas progas. Organizatoriai prisipažino nepažįstantys nė vieno žmogaus, kuris bent vieną kartą pabandęs neužsikrėtė chroniška maratonų liga.

Visus jūsų nuvažiuotus kilometrus suskaičiuos specialūs prie kiekvieno dviračio primontuoti davikliai ir protinga technika – jokių apgavysčių ir neteisybės kelyje! Kai kirsite finišo liniją, po valandos visi rezultatai jau bus suskaičiuoti ir sudėlioti. Vėliau juos galėsite susirasti internete ir net išdidžiai atsispausdinti užsitarnautą diplomą.

O šalia sportinio malonumo ir kultūrinis – šventiški „Ąžuolyno“ orkestro pučiamieji ir dvi šokėjų grupės, kurios dviratininkus palydės starto link ir pasitiks nuvargusius po finišo.

Labai norisi, kad Kauno maratonas nenumirtų vos gimęs ir kitais metais pavasarį visi vėl griebtųsi dviračių. Galbūt šventė plėsis į kitus miestus. Iki šiol panašios varžybos vyko Ignalinoje, tačiau buvo skirtos profesionaliems sportininkams, kurių galima suskaičiuoti vos penkias dešimtis, o masinis išvažiavimas į gatves turi visai kitą reikšmę ir džiaugsmus. Sportas, sveikata, bendrystė, ekologija.

O šiaip velomanų diena yra trečiadienis – kiekvieną iš jų galite susitikti pomėgio draugų ant Panemunės tilto ir pasileisti dviračių takais drauge.

OK Takas
Velomanų klubas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: