(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Sekmadienį Kaune ant M.K. Čiurlionio tilto ir Europos prospekte vyko “Velomanija Kauno maratonas 2011” plento dviračių lenktynės, kuriose startavo 665 dviratininkai iš visos Lietuvos ir svečiai iš Latvijos.

“Velomanija Kauno maratonas 2011” absoliučiais nugalėtojais tapo ir Kauno meto taurę iškovojo Vytautas Kaupas, važiavęs už INIT TV komandą. Lietuvos plento čempionas trasą įveikė per 1:55:02.17. Atkaklioje 79 km kovoje tik tūkstantosiomis sekundės dalimis finiše atsiliko Darijus Džervus (1:55:02.78) iš Velostreet-Fuji Team ir trečią vietą užėmęs Stimul Plius klubo atstovas Šiškevičius Evaldas (1:55:02.80).

Darijus Džervus laimėjo INIT TV įsteigtą greičiausiai nuvažiuoto vieno rato prizą.

Tarp moterų greičiausia buvo Elmentaitė Diana ( 2:04:58,17) iš Utenos kūno kultūros centro, laimėjusi Kauno metro taurę. Antra liko Siaurusevičiūtė Rima iš ARRi Team. Trečia – Agnė Miškevičienė iš Velomanų klubo.

Sporto komandų tarpe nugalėtojų taurės teko Velostreet-Fuji team, antri buvo Stimul Plius vyrai. Trečioje vietoje liko Velomanija-Niskama komanda.
Iš viso Velomanija Kauno maratone dalyvavo šešios mėgėjų komandos. Dar varžėsi Focus Vilnius, Ghost Klaipėda ir Topteam. Jų atstovai laimėjo kitose amžiaus grupėse, arba patyrė nesėkmes dėl griuvimų, varžovų pranašumo.
Mėgėjų ir įmonių komandos buvo vertinamos už jų dalyvių bendrai nuvažiuotą ratų skaičių. Tarp mėgėjų komandų Velomanų klubas nuvažiavo 209 ratus, antri buvo „Dviratai“ įveikę 70 ratų, trečias Drym Tym kolektyvas nuvažiavęs 43 ratus.

Įmonių komandų tarpe laimėjo UAB „Robinzonada“ su 34 ratais, antri UAB „Fotospektras“ pravažiavę 28 ratus ir trečioje vietoje UAB „Bike4U“ atstovai numynę 20 ratų.
Jei tektų vertinti dviračiais minančius politikus, neabejotini lyderiai būtų su „Patikimos komandos“ pavadinimu 28 ratus nuvažiavę Kauno konservatorių atstovai ir buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Jaunimas ir veteranai veržlumu nenusileido elitui

Jaunimo tarpe tarp mergaičių nepralenkiamos buvo Panevėžio dviračių sporto „Fortūna“ klubo auklėtinės. Auga nauja karta, pakeisianti garsiausias Lietuvos dviratininkes, kurios taip pat pradėjo savo sportinę karjerą Panevėžyje.
Tarp 14 m. mergaičių laimėjo Manikaitė Ema (Panevėžio DSK “Fortūna”), antra Vasiliauskaitė Ugnė (Utenos KKSC), trečia vilnietė Eidėjutė Eglė (L-Eko Sport).
Jaunučių tarpe prizus ir laimėtojų laurus dalinosi tik panevėžietės Mozurevičiūtė Edita, Banaitytė Inga ir Titenytė Žavinta.
Jaunės merginos nugalėtojų sąraše – Panevėžio DSK „Fortūnos“ atstovės Latožaitė Silvija, antra Baltramiejūnaitė Ineta, trečia „Aušra Gruodis“ komandos atstovė Kaliliūtė Eglė.

Atkakli kova vyko tarp 30 metų vyrų, paskutiniame rate neišvengta griuvimų, lyderiams kainavusių prizines vietas. Finiše greičiausi liko Saprykinas Valdemaras iš Velostreet – Fuji Team, po jo Petrusevičius Rimas ir trečias Lietuvos MTB maratonų taurės organizatorius Adamonis Giedrius, Vilimeksas. Nors yra prisiekęs kalnų dviratininkas, Giedrius sėkmingai pasirodė ir plento dviračių lenktynėse.

„Velomanija Kauno maratonas 2011“ skirtas visiems dviračių mėgėjams. Gausiausias mėgėjų būrys kilo į Nemuno šlaito įkalnę, suko ratus Europos prospekte ir šturmavo M.K.Čiurlionio tilto posūkius ir nusileidimus, pasirinkę pagal savo jėgas 10, 4 ar 1 rato distanciją.
Įdomią trasą, kokybiška gatvių dangą puikiai įvertino visi dalyviai. Specialistų nuomone, čia gali vykti Lietuvos plento dviračių čempionatai ir tarptautinės dviračių lenktynės. Tai buvo pirmasis Plento maratonų taurės etapas. Toliau dviratininkai varžysis Šiauliuose liepos 31 d. ir atskiro starto lenktynėse “Aplenk laiką” Vilniuje rugsėjo 04 d.

Sekantis Kauno dviračių maratonas įvyks 2012 m. gegužės mėn.

Linas Vainius

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: