Kaunas.lt archyvo nuotr.

Jau ketvirtus metus iš eilės Rotušės aikštėje įžiebta pagrindinė Kauno miesto eglė, šiemet tviskanti auksu ir papuošta besisukančiais angelais, išrinkta gražiausia žaliaskare Lietuvoje.

Iš viso savo nuomonę naujienų portalo delfi.lt paskelbtoje apklausoje gražiausios eglės rinkimuose išsakė beveik 25,5 tūkst. skaitytojų. Kauno eglė sulaukė 42,4 proc. balsų, 29,6 proc. savo simpatijas atidavė Mažeikių žaliaskarei, 11,1 proc. balsavo už Vilniaus Kalėdų medį.

„Šiais metais mūsų miesto eglutė ir vėl gražiausia, todėl norisi leisti kauniečiams ir miesto svečiams ja pasidžiaugti kuo ilgiau. Jau trečius metus iš eilės eglutė Rotušės aikštėje stovės iki vasario 2 dienos, kuomet yra švenčiama katalikų šventė Grabnyčios”, – sakė meras Andrius Kupčinskas.
Pagrindinės Kauno miesto eglės puošyba kelintus metus iš eilės buvo patikėta galerijos „Balta” savininkei, menininkei Jolantai Šmidtienei. Šiemet Kalėdų eglė primena auksu tviskančią piramidę, sudarytą net iš trijų aukštų.

Vidurinį aukštą puošia 8 šokantys angelai. Apatiniame aukšte, kuris suformuotas iš maždaug 40 mažesnių eglučių, tradiciškai galima palikti savo palinkėjimus, čia pastatyti suoliukai. Kalėdinius sveikinimus gali perskaityti ir aklieji – ant specialios lentos sveikinimai užrašyti Brailio raštu.

Eglę papuošta daugiau nei dviem kilometrais LED lempučių bei keliomis dešimtimis tūkstančių auksinių kankorėžių. Eglutės aukštis siekia net 15 metrų.

Praėjusiais metais iš plastiko butelių pagaminta smaragdinė ekologiška eglė ne tik pelnė „gražiausios” eglės titulą, bet ir pateko į Guinneso rekordų knygą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: