(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Kauno menininkų namai kviečia apsilankyti organizuojamuose renginiuose.

Kovo 23 d. trečiadienį 17 val. Kauno menininkų namuose bus pristatyta Mildos Staninienės tapybos darbų paroda „Liepsnotosios pelėdos sapnas“.

Paroda „Liepsnotosios pelėdos sapnas“ – pirmas savarankiškas M. Staninienės pasirodymas po Dailės akademijos baigimo. Savo darbuose Milda siekia pavaizduoti aplinkos ir žmogaus vienybės atspindžius.

„Gyvendami kartu, tampame panašūs, imame atspindėti pasaulį, o šis atspindi mus. Šuo atsispindi šeimininko akyse, o šis jo. Vakaras susilieja su miegančiu veidu, o veidas tampa vakaro atspindžiu. Mes esame vieni kitų atspindžiai gyvenimo akimirkoje, o ji yra brangiausia, ką turime“, – sako tapytoja.

Norėdama išryškinti asmeninę jausmų erdvę, tapytoja atsisako tikroviško vaizdo. Menininkės darbuose dažnai pastebimi gyvūnų motyvai. Spalva, potėpis, įvairus dažo tepimas – išskirtinės M. Staninienės raiškos priemonės.
Kauno menininkų namų Mūzų svetainėje M. Staninienės tapybos darbų paroda „Liepsnotosios pelėdos sapnas“ veiks iki gegužės 13 d. Įėjimas nemokamas.

*****

Kovo 24 d. ketvirtadienį 19 val. klausytojams džiazo miniatiūras dovanos Giedrė Kilčiauskienė su grupe. Savitas Giedrės balsas ir populiariausios pasaulio džiazo kompozicijos pritariant virtuoziškiems muzikantams – derinys, kuriam atsispirti vargu ar pavyks.

Yra tokia muzika, kuri savo klausytoją atranda visais laikais, ir kaskart pakeri naujais improvizacijos horizontais, muzikantų virtuoziškumu ir empatiškumu. Neabejotinai tai – džiazas, per savo gyvavimo istoriją išauginęs ne vieną kartą, gyvenančią individualumo, kūrybiškumo ir laisvės idėjomis. Kovo 24 d. šios idėjos vėl sklandys Kauno menininkų namuose, kur džiazo miniatiūras dovanos Giedrė Kilčiauskienė su grupe.

Giedrė Kilčiauskienė klausytojams pažįstama kaip ekstravagantiška novatoriškų grupių „Empti“ bei „Pieno lazeriai“ vokalistė, rudenį „Palėpės muziką“ aplankiusi su bossanovos kūrinių programa ir profesionaliausių Lietuvos instrumentalistų kompanija. Tąsyk pelniusi gausybę šiltų kauniečių įvertinimų šįsyk Giedrė grįžta su instrumentalistų kvartetu ir nauja programa, kurioje – moderniai aranžuoti džiazo standartai, autoriniai kūriniai bei keletas rock, pop kūrinių, atliekamų džiazo stiliumi.

Savitas Giedrės balsas ir populiariausios pasaulio džiazo kompozicijos pritariant virtuoziškiems muzikantams – derinys, kuriam atsispirti vargu ar pavyks. Vis dėlto džiazo esmė – improvizacija, todėl net jei vieną ar kitą kūrinį esate girdėję jau daugybę kartų, niekada neatspėsite, kaip jis suskambės šį vakarą. Juk džiazas egzistuoja tik dabartyje.

Bilietus galima įsigyti Kauno menininkų namų Mūzų svetainėje (I a., I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val.), taip pat visose TIKETA kasose. Bilieto kaina – 35 Lt. Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt.

*****

Kovo 26 ir 27 d., šeštadienį ir sekmadienį, nuo 16 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje koncertas – „Kitokie varpai“. Karilionu skambins Giedrius Kuprevičius. Renginys nemokamas.

Primename, kad iki balandžio 1 d. Kauno menininkų namų parodų salėje veikia Vladimiro Beresniovo (Vlaberio) koliažų paroda „Spalvų nuotykiai”. Įėjimas į parodas nemokamas.

Kauno menininkų namų informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: