(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Pirmadienį 14.00 val., prie Žemės ūkio ministro K. Starkevičiaus Seimo nario biuro Kaune AB „Pieno žvaigždės“ filialo „Kauno pienas“ darbuotojai, atstovaujami Lietuvos Maistininkų profesinės sąjungos, piketuos ir įteiks jam kreipimąsi bei apie keturis šimtus parašų.

Kreipimesi rašoma, jog „darbuotojus neramina prasidėjusios diskusijos apie naujos pieno pramonės įmonės statybą Lietuvoje ir ketinimus tam tikslui panaudoti Europos Sąjungos fondų skiriamas lėšas. Tokie veiksmai dar labiau pagilintų krizę pieno sektoriuje ir ženkliai sumažintų darbo vietų skaičių“.

Darbuotojų nerimą sukėlė projekto autorių viešai išsakyti teiginiai, kad nors pieno perdirbimo pajėgumų pakanka, o nauji gamykla nebus pajėgi mokėti aukštesnės kainos nei dabartiniai pieno perdirbėjai, viena ar dvi perdirbimo įmonės turės bankrutuoti bei bus prarasta apie 3 tūkst. darbo vietų.

Tuo tarpu visuomenei mėginama paaiškinti, kad nauja gamykla skirta mažiausias pajamas gaunančių ūkininkų pajamų padidinimui. Darbuotojų pasipiktinimą kelią, tai jog jų darbo vietų sąskaita išloš ne eiliniai ūkininkai, bet milijardines apyvartas turintys milijonieriai, kurie gaus gamyklą ne už paimtas paskolas, bet valdininkų jiems už dyką atiduotas ES ir Lietuvos mokesčių mokėtojų lėšas.

Kaip teigiama darbuotojų kreipimesi „manome, kad Jus esate tiesiogiai atsakingas už darbo vietų išsaugojimą ir stabilumą tiek savo rinkiminėje apygardoje, tiek visame pieno sektoriuje (įdarbinta 10 tūkst. darbuotojų)“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: