Kauno rajono savivaldybė - pirmoje vietoje

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) pateiktame Lietuvos savivaldybių indekse, pagal įvairius savivaldybės veiklą apibūdinančius rodiklius įvertinusiame 60 šalies savivaldybių, Kauno rajono savivaldybė surinko daugiausiai – 60,7 balo iš 100.

Pasak LLRI, tai pirmas toks išsamus savivaldybių indeksas Lietuvoje, apėmęs visas aktualiausias savivaldybės veiklos sritis ir vertinęs, kaip savivaldybėse yra paisoma žmonių ekonominės laisvės: geriau vertintos tos savivaldybės, kurios užtikrina žmogaus laisvę rinktis, skatina privačią iniciatyvą, kuria palankias verslo sąlygas, taupo išteklius, garantuoja savo veiklos skaidrumą.

Atskirai vertintos komunalinio ūkio, transporto, sveikatos, socialinės rūpybos, investicijų ir plėtros, mokesčių, savivaldybės administracijos ir personalo valdymo sritys. Savivaldybių veiklos įvertinimui buvo pasitelkti net 55 rodikliai ir 3 300 duomenų iš visų savivaldybių.

Miestų ir ne miestų savivaldybės indekse išrikiuotos atskirai: tarp miestų lydere tapo Klaipėdos savivaldybė (59,1 balo), tarp ne miestų – Kauno rajono savivaldybė, surinktais balais aplenkusi ir Klaipėdą. Gyventojui geriausia vieta išrinktas Alytus ir Kauno rajonas.

Lietuvos savivaldybių indeksas parodo, kurios savivaldybės tvarkosi geriausiai, o kurios – prasčiau, leidžia palyginti jas pagal skirtingas veiklos sritis, primena savivaldybių veiklos svarbą žmonių kasdieniniame gyvenime, skatina savivaldybes konkuruoti tarpusavyje kuriant geresnes gyvenimo ir veiklos sąlygas savo gyventojams.

Išsamiau su savivaldybių indekso duomenimis galite susipažinti LLRI pateikiamame leidinyje: „Lietuvos savivaldybių indeksas 2011“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: