(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Šiandien baigiasi aštuonerius metus trukusi dviprasmiška situacija ir kino teatras „Romuva” sugrįžo šeimininkui, UAB kino teatrui „Romuva”. Pastato perdavimo komisija, kurią sudarė savivaldybės ir buvusio nuomininko, įmonės „Rosh”, atstovai bei kino teatro valdybos nariai ir advokatė, apžiūrėjo visas patalpas ir įvertino jų būklę.

Kino teatro valdybos pirmininkas architektas Audrys Karalius mano, kad patalpų būklė yra patenkinama ir neprireiks labai didelių investicijų, kad seniausias Lietuvoje kino teatras vėl būtų atviras žiūrovams.

Anot jo, didžiausia problema – nuomininko nepabaigti rekonstrukcijos darbai ir valstybinei komisijai nepriduotas eksploatacijai pastatas, kuris šiuo metu yra paliktas be jokios šildymo sistemos.

Be to, komisija pastebėjo atsilupusius dažus ir vandens pėdsakus ant lubų žiūrovų salėje bei kino projekcinėje. Tikėtina, kad tai – nekokybiškai nuomininko atlikto stogo remonto padariniai.

Patalpų nuomos sutartis su nuomininku UAB „Rosh”, kuris kino teatre jau kelerius metus nevykdė jokios veiklos, buvo nutraukta rugsėjo 1-ąją, paliekant vieną mėnesį iškraustyti. UAB „Rosh”, anot pastatą administruojančios UAB kino teatro „Romuva” direktorės Ilonos Jurkonytės, ilgiau nei pusmetį nemokėjo nuomos mokesčio, netinkamai eksploatavo vertingos architektūros pastatą ir nenaudojo jo pagal paskirtį. Kino teatro naudojimo ir finansavimo klausimai artimiausiu metu bus aptarti su Kauno meru, kadangi Kauno savivaldybė valdo per 80 procentų „Romuvos” akcijų.

Kino teatras „Romuva”, kurio 70-ąjį gimtadienį šių metų balandžio 17-ąją kauniečiai pažymėjo gatvėje prie užrakinto kino teatro durų, jau kuris laikas yra tapęs visuomeninio judėjimo ašimi. Visą pavasarį, penktadieniais, „Romuvos” prieigose, pasaže, vyko „Žmonių kavingais veidais” akcijos, sutraukdavusios būrius menininkų, kultūros žmonių, studentų, Laisvės alėjos praeivių. Akivaizdu, kad Kaunas turi puikią progą puoselėti šią miestiečių jau pamėgtą viešąją erdvę ir sukurti unikalų kultūros branduolį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: