© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kainų komisijai nustačius suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo paslaugų įkainius 2015 metams, dujų kaina mažės, iš jų gaminama šiluma nebrangs, teigia SGD terminalo operatorė “Klaipėdos nafta”.

“Tarifų nustatymas iki oficialios terminalo naudojimo pradžios yra itin svarbus rinkos dalyviams, kadangi žinodami aiškius įkainius, jie gali planuoti savo veiklą. Buitiniams vartotojams nustatyti tarifai taip pat neša gerą žinią – kainos artimiausiu metu nedidės”, – pranešime spaudai sakė “Klaipėdos naftos” generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Komisija nustatė 2015 metų SGD terminalo išlaikymo kainą – papildomą saugumo dedamąją prie dujų perdavimo kainos. Pritaikius kompensaciją vartotojams, ji sieks 7,41 lito (2,15 euro) už megavatvalandę arba 77,07 lito už 1 tūkst. kubų.

Tarifas sumažintas, praėjusią savaitę Vyriausybei nutarus kaip kompensaciją per dvejus metus panaudoti 2013 metais surinktą, bet nepanaudotą SGD terminalo priedą – apie 100 mln. litų.

Anksčiau skaičiuota, kad saugumo dedamoji gali siekti 100 litų, tačiau ją sumažino terminalo priedas, vartotojų sumokėtas 2013 metais ir nepanaudotas SGD terminalo statybai. Realiai priedo surinkta apie 50 mln. litų, o dėl likusios dalies bylinėjamasi su “Achema”, kuri priedo nesutiko mokėti.

Energetikos ministras Rokas Masiulis anksčiau sakė, jog 100 mln. litų nereikalingi “Klaipėdos naftai”, todėl juos nuspręsta skirti dujų kainos mažinimui. Anot jo, 2015 metų saugumo dedamoji sumažėtų apie 21 proc., o tai leistų mažinti ir pačią dujų kainą vartotojams.

Kainų komisija, be to, nustatė SGD perkrovos tarifą – 1,14 euro už MWh.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: