Koncernas iš Ispanijos domisi galimybe investuoti Lietuvoje
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Pasaulyje gerai žinomas tarptautinis koncernas GRUPO ACS, kuris pirmauja pagal vykdomus viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektus, domisi galimybėmis investuoti mūsų šalyje. Koncernas norėtų prisidėti ir padėti įgyvendinti miesto infrastruktūros projektus.

Šiandien, rugsėjo 20 d., Kauno miesto savivaldybėje lankėsi tarptautinio koncerno GRUPO ACS (Ispanija) bei jam priklausančių infrastruktūros vystymo, statybos bei civilinės inžinerijos įmonių DRAGADOS ir POL AQUA vadovai. Su jais susitiko miesto vadovas Rimantas Mikaitis. Vakar šio koncerno vadovai taip pat lankėsi ir Vilniaus miesto savivaldybėje.

„Mes turime galimybes, žinome, kaip dirbti, todėl norime pasiūlyti savo pagalbą įgyvendinant viešojo ir privataus sektoriaus partneryste paremtus projektus“, – teigė GRUPO ACS direktoriaus pavaduotojas tarptautiniams reikalams Alfonso Costa Cuadrench.

Miesto meras Rimantas Mikaitis neabejoja, jog norint sparčiau vystyti miesto infrastruktūrą, sutvarkyti kelius, tiltus, bus reikalingas viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas.

„Mums labai malonu, kad pasaulyje tokią patirtį turintis koncernas atvyko į Kauną ir domisi mūsų miesto projektais“, – sakė miesto vadovas R.Mikaitis.

Tarptautinis koncernas teikia civilinės ir aplinkos inžinerijos, aplinkosaugos, vandentvarkos, atliekų tvarkymo sprendimus. Projektuoja inžinerijos objektus, konsultuoja inžinerinių statinių klausimai, užsiima jų technine priežiūra.

GRUPO ACS yra visų šių sričių lyderė savo bei kitose ES šalyse. Turi sukaupusi didžiulę patirtį ne tik dalyvaudama tarptautiniuose projektuose kaip rangovinė organizacija, bet ir vystydama įvairios paskirties inžinierius projektus kaip investuotojas partnerystėje su valstybinėmis institucijomis.

Per šiuos metus, įgyvendinant viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektus, koncernas rekonstravo beveik 7000 km greitkelių, 11 tiltų, 16 oro uostų, 1600 km. geležinkelio ir metro linijų. Buvo įgyvendinta ir daugiau projektų: sutvarkytos miesto aikštės, automobilių statymo aikštelės, vieši pastatai ir t.t.

Per metus koncerno apyvarta siekia apie 37 mlrd. eurų.

Spalio mėnesį tarptautinio koncerno GRUPO ACS atstovai ketina Kauno ir Vilniaus specialistams suorganizuoti seminarą apie viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektų įgyvendinimą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: