(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas susitiko su Pietų Korėjos kompanijos NER atstovais, su kuriais diskutavo apie miesto gatvių apšvietimo atnaujinimą. Korėjos atstovai pristatė LED technologija paremtą gatvių apšvietimo sistemą, leidžiančią miestui smarkiai sumažinti išlaidas elektros energijai.

Korėjiečių kompanijos atstovų teigimu, visame pasaulyje siekiama mažinti energijos suvartojimą gatvių apšvietimui. Tai daro įtaką ir anglies dvideginio dujų išmetimo į atmosferą sumažėjimui. Kompanija gamina įvairaus galingumo LED lempas, kuriomis ir siūlo Kaune pakeisti senąsias, energijos netaupančias lempas. Jų teigimu, produkcija yra sertifikuota ir atitinka Europos Sąjungos keliamiems reikalavimams.

„Miesto gatvių apšvietimo sistemų didžiąją dalį sudaro nemodernūs šviestuvai ir lempos, jiems eksploatuoti sunaudojami didžiuliai elektros energijos kiekiai ir darbo jėgos resursai. Todėl siūlomos didelės galios lempos LED galėtų būti optimalus sprendimas. Tokios naujų technologijų lempos naudotų žymiai mažiau elektros energijos, taip pat taupytų lėšas, skirtas apmokėjimui už elektros energiją. Kiekvienas užsienio kompanijų pasiūlymas Kauno savivaldybei yra įdomus ir svarstomas tiek politikų, tiek energetikos žinovų“, – kalbėjo meras A. Kupčinskas.

Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas pažymėjo, kad apšvietimo sistemos modernizavimas yra būtinas, norint efektyviai sumažinti išlaidas miesto apšvietimui. „Iš viso mieste įrengta beveik 26 tūkstančiai šviestuvų. Reikėtų dar įrengti beveik 5 tūkstančius naujų šviestuvų. Labai svarbu, kad pasirenkant naujas technologijas Savivaldybei tiktų siūloma produkcijos kaina, nes gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas yra sudėtingas ir daug investicijų reikalaujantis procesas“, – sakė A.Vaitiekūnas.
Susitikimo metu buvo sutarta, kad kompanijos NER atstovai pateiks konkretų pasiūlymą Savivaldybei su išsamiais skaičiavimais, kiek miestui kainuotų įsirengti LED lempas ir kiek tai leistų sutaupyti elektros energijos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: