© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusijos pajėgos, perėmusios kontrolę vienoje karinių oro pajėgų bazėje Krymo regione, antradienį paleido perspėjamuosius šūvius į orą, kai apie 300 Ukrainos karių, anksčiau dirbusių tame oro uoste, mėgino grįžti į savo tarnybos vietą.

Apie 12 Rusijos karių, antradienį saugojusių Belbeko oro bazę, esančią į šiaurę nuo Sevastopolio miesto, perspėjo atėjusius neginkluotus Ukrainos karius nesiartinti. Jie paleido kelis perspėjamuosius šūvius į orą ir pareiškė šaudysiantis į žmones, jeigu ukrainiečiai prie jų artinsis.

Ukraina kaltina Rusiją surengus karinę invaziją, tuo tarpu Maskva, kuri nepripažįsta naujosios Ukrainos vyriausybės, sako siekianti apsaugos toje šalyje gyvenančius rusakalbius.

Šie šūviai buvo pirmieji, paleisti Rusijos pajėgų, nuo praeito savaitgalio stiprinančių kontrolę Krymo pusiasalyje. Kaip teigia Ukrainos pareigūnais, tame regione Rusija sutelkė 16 tūkst. karių.

Kitur Kryme antradienio paryčiais nevyko jokie susirėmimai. Pirmadienį Ukrainos valdžia teigė, kad Rusija paskelbė ultimatumą dviem Ukrainos karo laivams, stovintiems Sevastopolio uoste, reikalaudama, kad jie pasiduotų iki antradienio 5 val. vietos (ir Lietuvos) laiku. Tačiau sukakus tam terminui, nei viena pusė nesiėmė jokių veiksmų.

Rusijos gynybos ministerijos atstovas Vladimiras Anikinas pirmadienį sakė, kad joks ultimatumas nebuvo paskelbtas.

Tuo tarpu Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas antradienį paryčiais sakė naujienų agentūroms, kad šalies vadovas įsakė daliniams, dalyvavusiems pastarąją savaitę vykusiame nepaprastajame ginkluotųjų pajėgų parengties patikrinime vakarų Rusijoje netoli sienos su Ukraina, grįžti į savo nuolatines bazes. Tas įsakymas buvo duotas praėjus beveik savaitei po to, kai Rusija pradėjo didelio masto pratybas, pakursčiusias nuogąstavimus, kad Kremlius gali pasiųsti savo pajėgas užimti teritorijų prorusiškuose rytiniuose Ukrainos regionuose.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: