(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Balandžio 9 d. 17.00 val knygos “Lietuvos etnografiniai regionai” sutiktuvės ir VDU folkloro ansamblio “Linago” koncertas, vadovė Laima Proškutė.
Jolantos Pusčienės paveikslų parodos “Liepsnos klavišams skambant” atidarymas.
Renginys nemokamas

Balandžio 14 d., 18.00 val. Kauno kultūros centro „Tautos namai“ Kazio Binkio suaugusiųjų mėgėjų teatro trupės premjera, spektaklis „Žaidžiame katėmis“, pagal I. Erkelio pjesę, režisierius Tomas Lagunavičius.
Bilieto kaina 10.00 Lt ir 5.00 Lt (moksleiviams, studentams, pensininkams).
Bilietai parduodami 1 val. prieš renginį

Balandžio 22 d., 19.00 val. asociacijos “Teatronas” spektaklis “Tik viena duota” pagal G. Aleksos pjesę, režisierius Gildas Aleksa, dailininkė Bartė Liagaitė.

“Tik viena duota” – tai penkių žmonių monospektaklis, vaizduojantis tai, kas vyksta su žmogumi, kai jis lieka visiškai vienas, ir telieka vienas jį veikiantis faktorius – gyvenimas.
Pirmame plane tarsi žaidimas, mistinis pasakojimas apie gyvenimą pagal keistas ir negirdėtas taisykles. Antrame – labai trapi istorija. Spektaklio eigoje suprantama, kad personažai – tarsi išversti vidumi į išorę ir tiesiogiai vaizduoja savo vidinius pasaulius, o jų veiksmai ir kalba – mintis.
Su aktoriais bandėme pavaizduoti tai, ką žmogus kaip tik slepia nuo kitų. Tai tikrasis “aš”, kuris atsiranda vienatvėje, monologuojant, nuolat mąstant.
Nors spektaklyje vaidina penki žmonės, kiekvienąsyk spektaklį kuria tik vienas žmogus, kai kiti telieka dekoracijos. Ir to griežtai laikomasi viso spektaklio metu.
Spektaklio personažams pagrindinė vertybė – gyvenimas. O nagrinėjamu objektu pasirinktas pats kontraversiškiausias jausmas – meilė. Prie ko ji priveda penkių žmonių vidinius pasaulius – šįsyk bus matoma akivaizdžiai. Kaip tai pasireikš bevardžių personažų išoriniame gyvenime… Galime tik spėti.

Mergina, kuri mylėjo – Monika Malakauskaitė
Vaikinas, kuris mylėjo – Jokūbas Bateika
Mergina, kuri myli – Agnė Auželytė
Mergina, kuri pavydėjo – Rūta Tamulevičiūtė
Vaikinas Tylenis – Šarūnas Masalskis
“Kartą pagalvojau. Po to dar ir dar galvojau, bet kartą pagalvojau – kokia nauda? Kas iš to laimi? Kas būtų, jeigu penkiem žmonėm būtų duota tik viena gyvybė? Atsakymas man pasirodė gražus. Protingas. Atsakiau sau, kad tokiu būtu tie penki žmonės idealiai susikalbėtų.”
Bilieto kaina 5,00 Lt.
Bilietai parduodami 1 val. prieš renginį. (Spektaklis vyksta netradicinėje erdvėje, bilietų kiekis ribotas – tik 60 vnt).

Balandžio 23 d., 17.00 val asociacijos “Teatronas” dviejų dalių spektaklis jaunimui “Sveiki!”, režisierius Gildas Aleksa.

Daugelis mano, kad paauglystė – tai nelaiminga meilė, maištas ir žalingi įpročiai. Bet paauglystėje atsiranda dar vienas faktorius, dėl kurio atsiranda visi kiti – sava filosofija. Mes, jaunieji žmonės, pradedame daug ką suvokti, suprasti tai, ko nesupratom anksčiau, pagauti keisto įkvėpimo, kažko siekti… Būtent šis faktorius ir atvedė šio spektaklio herojus į įstaigą, kurioje jiems neskiriama jokio dėmesio. Jie šį faktorių vadina ”priežastimi“…

Dailininkė – Monika Butkutė
Muzika – Eugenija Baidakova
Choreografija – Ula Liagaitė, Agnė Aužėlytė

Vaidina: Edvinas Buinauskas, Jokūbas Bateika, Andrius Gaučas, Gintautas Katulis, Gabrielė Damanskytė, Dovilė Sapieškaitė, Martynas Martinkevičius, Ernestas Oldyrevas, Agnė Jezerskaitė, Monika Malakauskaitė, Šarūnas Masalskis.
Spektaklio premjera: 2009 m. balandžio 1 d.
Bilieto kaina 5,00 Lt.
Bilietai parduodami 1 val. prieš renginį

Balandžio 24 d., 17.00 val. asociacijos „Teatronas“ vienos dalies mistinė drama „Riba“, pagal G. Katulio pjesę, režisierius Gintautas Katulis.

Visada buvo dvi pusės. Vienoje esame mes, kitoje laukia nežinomybė. Tarp jų vienas slenkstis, tarp jų viena Riba. Jos esmė – dvi emocijos: baimė ir troškimas. Visą gyvenimą dominuoja baimė, tačiau troškimui užtenka išsiveržti į priekį vos vienai sekundei, kol pereinama į kitą pusę. Staiga ten laukianti nežinomybė tampa graudžiai aiški. Ir supranti viena – „Riba yra vienpusė“. Priežasčių, lemiančių šį žingsnį į kitą pusę, yra daug. Viena iš jų…”

Vaidina: Monika Butkutė, Povilas Reigis, Gabrielė Damanskytė, Šarūnas Masalskis, Jokūbas Bateika, Monika Malakauskaitė, Jurgita Kerpytė, Martynas Martinkevičius, Gintautas Katulis, Gildas Aleksa.
Bilieto kaina 5,00 Lt.
Bilietai parduodami 1 val. prieš renginį.

Balandžio 25 d., 16.00 val asociacijos „Teatronas“ dviejų dalių spektaklis pagal M. Ivaškevičiaus pjesę „Kaimynas“, režisierius Ernestas Oldyrevas.

“Kaimynas” – tai dviejų dalių spektaklis, pastatytas pagal vieną pirmųjų jauniausios lietuvių kartos rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus pjesę, pasakojantis apie kaimyniškų santykių sudėtingumą bei paradoksalumą, išankstinį nusistatymą ir nagrinėjantis artumo problematiką.
Režisierius Ernestas Oldyrevas ėmėsi šios pjesės statymo, nes buvo sužavėtas jos originaliu stiliumi, netradicine nuotaika. “Šis spektaklis – atotrūkis nuo visuotinės depresijos, tačiau visgi žvelgiama problemai į “nasrus”. Šiandien dažnai pamirštame, kas mums yra artimas žmogus, o kas tik kaimynas. Ne tik maišome šias sąvokas, bet dažnai nė nesuvokiame jų esmės, nekalbant apie tai, jog nemokame būti tikri kaimynai,” – savo nuomonę apie spektaklio svarbą išsakė režisierius.

Vaidina: Gabrielė Damanskytė, Andrius Gaučas, Gildas Aleksa, Jokūbas Bateika, Renida Baltrušaitytė, Martynas Martinkevičius, Monika Malakauskaitė, Šarūnas Masalskis.
Bilieto kaina 5,00 Lt.
Bilietai parduodami 1 val. prieš renginį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: