(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Nuo 2001 metų Seimo sprendimu Lietuvoje kasmet oficialiai antrąjį spalio mėnesio šeštadienį minima Derliaus diena. Kauno miestas, esantis beveik pačiame Lietuvos viduryje, nuo seno laikomas žemdirbių sostine: jame įsikūrusios dauguma žemdirbių organizacijų, veikia žemės ūkio įstaigos, žemės ūkio mokslo institucijos. Kaune Žemės ūkio rūmai derliaus šventes organizavo 2002 ir 2003 m. Pernai kasmetinė tradicinė visos Lietuvos Derliaus šventė sugrįžo į Kauną, sulaukė didelio tiek žemdirbių, tiek kaimo gyventojų, tiek miestiečių, tiek garbių svečių dėmesio ir čia pasiliko.

Spalio 16 d., šeštadienį, visi Kauno gyventojai ir miesto svečiai vėl kviečiami į jubiliejinę dešimtąją visos Lietuvos žemdirbių derliaus nuėmimo pabaigtuvių šventę – respublikinę mugę „Derliaus šventė 2010“ prie Kauno sporto halės.

Nuo 12 iki 18 val. čia visų lauks mugė – pačios šviežiausios šiemet ūkininkų užauginto derliaus gėrybės, jų pačių pagaminti kaimiški sūriai, naminė duona, pyragėliai ir riestainiai, natūralus medus, kumpiai, skilandžiai, dešros ir kiti gardumynai, taip pat puodai ir puodynės, krepšiai ir krepšeliai, įvairūs reikalingi ir dailūs namų apyvokos reikmenys bei kiti amatininkų ir tautodailininkų dirbiniai.

Respublikinės mugės „Derliaus šventė 2010“ atidarymas – 12 val. lauko scenoje, prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.
Šventės dalyvius sveikins: LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, LR žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, LR Seimo Kaimo reikalų pirmininkas Edmundas Pupinis, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, LR žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas.
Po sveikinimų svečiai lankys mugę.

Mugės lankytojams visą dieną lauko scenoje koncertinė programa, žaidimai, akcijos:
11.50–13.00 val. – „Karklynėlis“, „Karklė“, „Ant ežero kranto“, vad. Regina Aleknienė.
13.00–13.40 val. – „Vilkynė“, vad. Gražina Normantienė.
13.50–14.30 val. – Alšėnų liaudiškos muzikos kapela, vad. Kęstutis Gumbrys.
14.40–15.20 val. – „Vilkynė“, vad. Gražina Normantienė.
15.20–15.40 val. – Žaidimai.
15.40–16.20 val. – „Nemuno vingis“, vad. Vytautas Brusnius.
16.30–16.45 val. – Žaidimai.
16.50–17.10 val. – kaimo kapelų šventinė eisena aplink mugę. Dalyvauja „Grok, Jurgeli“ ir Derliaus šventės kapelos, pasipuošusios tautiniais rūbais, vėliavomis ir kita savo krašto atributika.
17.00–17.20 val. – „Karklė“, „Ant ežero kranto“, vad. Regina Aleknienė.
17.20–17.40 val. – „Nemuno vingis“, vad. Vytautas Brusnius.
17.40 val. – atsisveikinama su Derliaus šventės dalyviais.
Šventės vedėjas – Audrius Baniūnas.

Respublikinė mugė „Derliaus šventė 2010“ organizuojama pagal projektą Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Nacionalinis kaimo tinklas“ lėšomis.
Projekto vykdytojai – LR žemės ūkio rūmai.
Organizatoriai – VšĮ „Miesto šventė“.
Renginį globoja LR žemės ūkio ministerija ir Kauno miesto savivaldybė.

Beje, labai džiugu, kad tą pačią dieną šalia Derliaus šventės, Sporto halėje, vyks ir spalvingosios, linksmosios, pernai 40 metų jubiliejų atšventusios kaimo kapelų varžytuvės „Grok, Jurgeli“, be kurių taip pat jau neįsivaizduojamas kiekvienas Kauno ruduo. Čia apėję ir apžiūrėję Derliaus šventės mugę užsuks garbūs svečiai. Čia kartu padainuoti, pašokti ir pasidžiaugti auksinio rudens spalvomis galės visi liaudiškos muzikos gerbėjai ne tik iš Kauno, bet ir iš visos Lietuvos…

Kapelų šventėje dalyvauja geriausios kaimo kapelos – regioninių varžytuvių nugalėtojos, taip pat kviestinės kapelos – LŽŪA „Ūkininkas“, ansamblio „Nemunas“ kapela, Batniavos vaikų kapela „Karklynėlis“ ir ypatingas svečias – žavusis dainininkas Vytautas Šiškauskas. Šventės vedėjai – aktorius Arūnas Žemaitaitis ir Rita Kukaitienė. Šiais metais „Grok, Jurgeli“ koncertai Kauno sporto halėje 14 ir 18 val.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: