© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Seimo pirmininkė Loretai Graužinienė priekaištauja, kad idėja apie “Sodros”, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Muitinės departamento sujungimą nebuvo derinta su valdančiosios koalicijos partneriais.

Pasak jos, “Sodros”, VMI ir Muitinės departamento sujungimas naudos neduos, o įneš painiavos.

“Vertinu neigiamai todėl, kad ministras (ūkio ministras socialdemokratas Evaldas Gustas – BNS) išėjo visiškai nediskutavęs su koalicijos partneriais…Neišdiskutuota, kiek suprantu ir Vyriausybėje. Tai darbo grupės pateikta nuomonė”, – trečiadienį interviu “Žinių radijui” pareiškė L.Graužinienė.

Ji įsitikinusi, kad “Sodros”, VMI ir Muitinės departamento sujungimas per brangiai kainuos.

“Nematau, kad sujungus “Sodrą”, mokesčių inspekciją ir muitinę būtų labai kovojama su tuo, kad labai palengvėtų verslui sąlygos. ČIa bus daugiau painiavos, nes ir valstybei tai kainuos. Reikia viską labai išanalizuoti, kiek čia naudos ir kiek nebus naudos”, – pridūrė L.Graužinienė.

Pasak jos, nauju dariniu, sujungus “Sodrą”, VMI ir Muitinės departamentą, gali būti apsunkinamas mokesčių surinkimas ir gyventojams kils nepatogumų:”Tų institucijų sujungimas… turi būti pažiūrėta, kurių kontroliuojančių institucijų iš viso nereikia, kokios dubliuoja funkcijas. Otai, kad padaryti monstrą, kad paskui ims strigti viskas valstybėje – ir surinkimas, ir žmonėms bus nepatogu, tai nėra racionalu”

Seimo vadovė abejoja, kad tokiu sprendimu bus lengviau verslininkams ir siūlo tobulinti jiems painią pelno mokesčio atskaitymų apskaičiavimo tvarką.

“Ar verslininkui nueiti į vieną ar į dvi institucijas.. Ar čia jam palengvės našta?Verslui naštą reikia lengvinti kitose vietose. Pirmiausia peržiūrint Pelno mokesčio įstatyme atskaitymų apskaičiavimo tvarką. Tai begalinė painatis, daugybė komentarų išaiškinimų ir t.t. Reikia saldyti aukšto lygio specialistus, kad nepadaryti klaidų. Čia reikia galvoti, kaip paprasčiau padaryti”, – kalbėjo L.Graužineinė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: