(c) LUNI archyvo nuotr.

LUNI organizuoja jau trečiąją paskaitą Kauno mieste. Šį kartą pradėsime paskaitų ciklą „Gyvūnų teisės: teorija ir praktika“. Spalio 15 dieną, ketvirtadienį, 18:00 val. , VDU 521 auditorijoje (Donelaičio g. 52) vyks pirmasis kurso užsiėmimas „Dabartinė gyvūnų padėtis. Ar iš tiesų viskas yra taip, kaip atrodo?“ Lektorė Ugnė Marija Andrijauskaitė – anarchistė, veganė, judėjimo už gyvūnų teises aktyvistė, iniciatyvinės grupės „Gerbk gyvūnų teises!“ narė.

Kurso klausytojai bus supažindinami su gyvūnų teisių samprata iš teorinės bei praktinės pusės. Bus kalbama ne tik apie elgesio su gyvūnais problemas, bet ir apie problemas mokslo, aprangos, mitybos bei pramogų srityse. Lektoriai pateiks alternatyvų tiems, kurie nori rinktis ir nelikti abejingi esamoms problemoms. Klausytojai išgirs daug faktų, kurie sugriaus nemažą dalį įsitikinimų apie ekologiją ir ekologišką gyvenimo būdą. Be abejonės, LUNI studentai nebus paliekami tik su teorinėmis žiniomis ir finalinėje paskaitoje bus supažindinami su veganišku gyvenimo būdu, augaline mityba. Pagrindinis kurso tikslas – suteikti objektyvią informaciją apie gyvūnų teises bei praktinį jų pritaikymą kasdienybėje.

Pirmoji ciklo paskaita iškels dviprasmiškus klausimus: „Ar pienas gaunamas iš reklamose besišypsančių karvučių?”, „Ar iš tiesų dailiai papuošta cirko beždžionėlė taip noriai mina dviratį?”. Bus pristatytos įvairios sritys, kuriose gyvūnai naudojami žmonių reikmėms, pateiktas neretai prieštaringas jų vertinimas. Tuo pačiu klausytojai sužinos, iš kur atsiranda daugumos mūsų valgomas maistas, dėvimi rūbai ar naudojama kosmetika. Be abejo, paskaita bus interaktyvi ir kiekvienas bus kviečiamas pasisakyti.

Taigi šis paskaitų ciklas dar labiau praplės LUNI studentų akiratį, padės dar labiau suprasti ir įsigilinti į gyvūnų teisių problemas bei alternatyvas. Laisvasis universitetas (LUNI) siekia suburti įvairius žmones bei jų grupes – dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius – visus tuos, kurie nori mokytis, aktyviai dalintis žiniomis ir būti išgirsti. Jeigu manai, jog atėjo metas ne tik tyliai skųstis esama visuomenės santvarka, bet ir kažką padaryti pačiam, laukiame tavęs LUNI paskaitose! Mes tavęs neprašysime mokėti už žinias, mes tavęs prašysime ir mus ko nors išmokyti!

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: