© Vilmanto Ramono nuotr. KaunoZinios.lt

Detektyvas! Dingo Laisvės alėjos simboliu ir talismanu tapusi Vytauto Umbraso skulptūra „Katinas”, vakar tai pastebėjo ir užfiksavo naujienų portalo KaunoZinios.lt fotografas Vilmantas Ramonas. Dingimas pastebėtas 13 val.

KaunoZinios.lt žurnalistams pasiteiravus apie įvykį miesto savivaldybėje administracijos darbuotojai teigė neturintys apie tai jokių žinių.

Savivivaldybės Kultūros paveldo skyrius, atsakingas už miesto skulptūras, sakė nieko apie įvyki nežinantys, tačiau skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Gričys iškėlė versiją, kad gal būt katino skulptūrą galėjo pasiimti jos autorius. Bet tokiu atveju skyrius turėjo būti informuotas.

Prieš pat savivaldybės darbo pabaigą, praėjus trims valandoms po pranešimo apie dingusią skulptūrą nieko negalėjo pasakyti nei Kauno miesto mero patarėjas viešiesiems ryšiams Tomas Grigalevičius nei Miesto tvarkymo bei Kultūros paveldo skyrių darbuotojai.

Šiandien paaiškėjo, kad apie daugelio kauniečių ir ypač mažųjų miestelėnų pamėgtos skulptūros dingimo priežastis yra biurokratinio aparato aplaidumas ir klaidos. Pasak šaltinio Kauno miesto savivaldybėje skulptūros prieš septynerius metus papuošusios pagrindinę miesto gatvę priklauso jų autoriams. Buvo sutarta, kad jei skulptūros pasiteisins miestas išpirks meno kūrinius iš autorių.

Neabejotinai Vytauto Umbraso skulptūra „Katinas” daugelio žmonių simpatijas ir šypsenas pelnęs miesto kultūros objektas. Jis tapo neatsiejama Laisvės alėjos dalimi, teikiančia ypatingą džiaugsmą mažiesiems. Kaip paaiškėjo, miesto valdininkai visą parą nieko nežinojo apie skulptūros buvimo vietą ir tik šiandien, patikrinus dokumentus sužinota, kad skulptūros autoriui buvo išduotas leidimas su sunkiuoju transportu įvažiuoti į Laisvės alėją. Manoma, kad Vytauto Umbraso skulptūra „Katinas” buvo parduota ir iškeliavo į Visaginą, kur nuo šiol džiugins kito miesto gyventojus.

© KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: