© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jau šiąnakt prasidėsiančiame svarbiausiame krepšinio sezono mūšyje dėl NBA čempionų žiedų susikaus dvi stipriausios lygos komandos – Majamio „Heat“ ir San Antonijaus „Spurs“. Tačiau kelias link finalo šioms komandoms buvo skirtingas.

Rytų konferencijos finale Majamio „Heat“ vargo visas septynerias rungtynes prieš Indianos „Pacers“ ekipa, kai tuo tarpu Vakarų konferencijoje San Antonijaus „Spurs“ nepaliko vilčių išsišokėliams iš Memfio – „Grizzlies“ krepšininkams nugalėdami juos „sausu“ rezultatu 4-0.

Vis dėlto, TonyBet lažybų bendrovės bukmekeriai mano, kad finalo dvikovoje geresnius šansus apginti čempionų titulą turi „Heat“ krepšininkai. Pirmosiose finalo rungtynėse pergalė prognozuojama namuose žaisiančiai, naudingiausio sezono žaidėjo LeBrono James’o vedamai komandai.

Majamio komanda jau trečią kartą iš eilės pateko į NBA finalą ir sieks apginti čempionės titulą. Tuo tarpu „Spurs“ su Timu Duncanu priešakyje NBA finale žais ketvirtą kartą, tiesa, paskutinį sykį jiems tai pavyko padaryti prieš šešis metus. Šį sezoną komandos abu tarpusavio susitikimus žaidė tausodamos savo lyderius, taip tarytum klodamos pamatus neišvengiamai artėjančiam finalo iššūkiui.

Lažybų bendrovės TonyBet vykdantysis direktorius Vytautas Kačerauskas teigia, kad šios serijos baigtis labai daug priklausys nuo pirmųjų rungtynių Majamyje. „Pirmųjų dviejų rungtynių svarba yra nenuginčijama, kadangi šeimininkai „Heat“, pralaimėję bent vienas rungtynes po to turės tris kartus iš eilės kautis išvykoje.“

„Iš „didžiojo trejeto“ šiuo metu tik vienas LeBronas Jamesas yra pasirengęs rungtyniauti 100 procentu. Taip, jis yra geriausias NBA krepšininkas, tačiau serija su „Pacers“ parodė, kad vienas „karalius“ negali įveikti puikiai subalansuotos komandos ir likusių žaidėjų indėlis yra gyvybiškai svarbus, net ir turint šiuo metu ko gero geriausią planetos krepšininką savo gretose.“

Tuo tarpu tylioji, laiko patikrinta, Timo Duncano ir Greggo Popovichiaus San Antonijaus dinastija, dar nei karto nesuklupo NBA finale. Komandos lyderių trijulės amžiaus vidurkis siekia beveik 35 metus, tad papildomų 10 dienų poilsis prieš finalo seriją turėtų pasitarnauti tarsi jaunystės eliksyras „Spurs“ veteranų armijai. Komandos vienybė ir vieno geriausių NBA strategų, Popovichiaus, ranka leidžia „Spurs“ jau daug metų demonstruoti pavydėtinus rezultatus.

„Didžiausias „Heat“ galvos skausmas bus Tony Parkerio žaibiški prasiveržimai ir judri „Spurs priekinė linija,“ – įsitikinęs vienas TonyBet vadovų, Kačerauskas. „Kita vertus Majamio komanda galės vėl žaisti savo mėgstamu žemu penketuku ir vesti varžovus iš proto žaibiškomis kontratakomis. Tiesa, „Spurs“ per šias atkrentamąsias varžybas buvo bene mažiausiai (po 11,7) klaidų padaranti komanda, o neleisti Rytų konferencijos čempionams rinkti lengvų taškų bus gyvybiškai svarbu.“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: