(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauniečiai, dirbantys kituose miestuose, raginami deklaruoti savo gyvenamąją vietą Kaune ir taip padėti miestui surinkti daugiau pajamų, iš kurių būtų galima labiau pagrąžinti ir tvarkyti miesto infrastruktūrą.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas ragina kauniečius pasidomėti, ar įmonėse, kuriose jie dirba, teisingai užpildytos Valstybinės mokesčių inspekcijos formos, kuriose reikia nurodyti gyvenamąją vietą.

„Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) surenka Gyventojų pajamų mokestį (GPM), o paskui paskirsto jį savivaldybėms pagal gyventojų deklaruotą gyvenamąją vietą. Surinktų lėšų paskirstymas priklauso nuo to, ar įmonių, kuriose dirba kauniečiai, buhalterės yra teisingai užpildžiusios dokumentus ir nurodžiusios teisingą Kauno miesto savivaldybės kodą (19). Manau, kad ne visi kauniečiai žino šiuos niuansus, todėl raginu pasidomėti, ar gyvenamoji vieta teisingai deklaruota pas darbdavį“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Per šių metų sausio ir vasario mėnesius Kauno miesto savivaldybei iš VMI pervesta 42,194 mln. litų GPM. Iš Kauno miesto savivaldybės gyventojų pervesta 32,9 mln. litų, iš Vilniaus miesto savivaldybės – 6,261 mln. litų, Kauno rajono – 1,235 mln. litų, Jonavos rajono – 207 tūkst. litų, Klaipėdos miesto – 182 tūkst. litų, Kaišiadorių rajono 175 tūkst. litų, Panevėžio miesto – 148 tūkst. litų. Šie skaičiai atspindi, kuriuose miestuose daugiausia darbuojasi gyvenamąją vietą Kaune deklaravę gyventojai.

Iš Kauno miesto savivaldybės taip pat pervedamas GPM į kitas savivaldybes. Daugiausia per pirmus dvejus šių metų mėnesius pervesta Kauno rajono savivaldybei – 2,520 mln. litų, Vilniaus miesto savivaldybei – 744 tūkst. litų, Jonavos rajono savivaldybei – 458 tūkst., Klaipėdos miesto savivaldybei – 409 tūkst. litų, Kaišiadorių rajono savivaldybei – 309 tūkst., Šiaulių miesto savivaldybei – 270 tūkst., Panevėžio miesto savivaldybei – 265,8 tūkst., Prienų rajono savivaldybei – 265,2 tūkst.

Šie skaičiai parodo, iš kokių miestų atvykę gyventojai dirba Kaune, bet yra deklaravę gyvenamąją vietą kituose miestuose. Akivaizdu, kad daugiausia Kauno rajono gyventojų dirba Kauno mieste.

Sostinėje daugiausia dirbančiųjų iš kitų miestų yra iš Kauno, Klaipėdos miestų, Vilniaus rajono, Panevėžio, Šiaulių miestų bei Trakų ir Radviliškio rajonų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: