Lietuva dalyvaus pasaulinėje parodoje

Vyriausybė pritarė siūlymui, kad Lietuva dalyvautų po ketverių metų Milane vyksiančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“. Dabar mūsų šalis ruošiasi 2012 m. vasarą Pietų Korėjoje rengiamai pasaulinei parodai „EXPO 2012“. Lietuvos pristatymą pastarojoje organizuoja Aplinkos ministerija. Jos darbuotojai kartu su kolegomis iš Žemės ūkio ministerijos koordinuos ir pasirengimą „EXPO 2015“.

Pagrindinė „EXPO 2015“ tema – planetos mityba, gyvenimo energija – yra aktuali savitas kulinarines tradicijas turinčiai ir tautinį paveldą puoselėjančiai, natūralius ir aukštos kokybės maisto produktus eksportuojančiai bei naujų rinkų nuolat ieškančiai mūsų šaliai. Tokio masto paroda leidžia pristatyti ir Lietuvos turizmo, investicijų, eksporto galimybes, ekonomikos ir mokslo laimėjimus, kultūrą.

Kaip sakė Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje „EXPO 2012“ generalinis komisaras, Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriaus vedėjas Romas Jankauskas, „EXPO 2015“ po ilgesnės pertraukos vėl vyks Europoje.

Teisę ją surengti iškovojusi Italija tikisi, kad šioje parodoje dalyvaus mažiausiai 130 pasaulio valstybių ir kad per šešis mėnesius joje pabuvos daugiau kaip 20 milijonų lankytojų. Mūsų šalies paviljoną, kaip tikimasi, aplankys apie du-tris milijonus žmonių.

Lietuvos ekspoziciją rengsianti Aplinkos ministerija jau turi didelę šalies pristatymo pasaulinėse parodose patirtį. „EXPO 2015“ bus penktoji tokia paroda.

Aplinkos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: