© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Penktadienį Rukloje Jonavos rajone esančiame Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Lietuvai prisiekė daugiau kaip 100 karių.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, valstybei iš viso prisiekė 73 bazinių karinių mokymų kariai ir 43 kariai savanoriai.

Vienas iš karių – šiaulietis Kęstutis Marcinkevičius – prisiekusių karių vardu pagerbė Mokomojo pulko kovinę vėliavą, ši teisė jam suteikta už motyvaciją ir gerą pareigų vykdymą.

Geriausiu kariu savanoriu pripažintas Eligijus Ruškus, kuriam įteikta atminimo dovana. Padėkos raštus gavo ir kiti geriausiai mokymus pabaigę savanoriai, o visiems prisiekusiesiems įteikti kurso baigimo pažymėjimai.

Iškilmingoje karių priesaikos ir kursų baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Jungtinio štabo karininkas, laikinai Jungtinio štabo viršininko pareigas einantis pulkininkas Darius Petryla, karių artimieji ir kiti svečiai.

Į Bazinius karinius mokymus savanoriškumo pagrindais šaukiami 18-35 metų amžiaus karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Baziniai kariniai mokymai organizuojami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervą bei sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą ir siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: