(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Šiemet Kalėdas lietuviai žada sutikti šeimos rate prie kuklesnio pačių paruoštų vaišių stalo. Nors lietuviai šioms šventėms planuoja išleisti maždaug tiek pat pinigų kaip ir praėjusiais metais, per šias šventes pasiryžusių neišlaidauti šalies gyventojų yra gerokai daugiau. MAXIMA GRUPĖ iniciatyva lapkričio mėnesį atliktas tyrimas rodo, kad per šias Kalėdas lietuviai taupys pirkdami pigesnes dovanas, rinkdamiesi įprastus produktus ir šventines vaišes gamindami namuose.

„Krizė daugelį išmokė taupyti, atidžiau planuoti savo pirkinius ir rečiau save lepinti brangesniais produktais ar spontaniškais pirkiniais. Įvertinę situaciją šalyje, savo finansines galimybes ir miglotas greitos sunkmečio pabaigos perspektyvas, gyventojai šias Kalėdas nusprendė švęsti tradiciškai ir neišlaidauti nei dovanoms, nei vaišėms “, – sako MAXIMA LT, UAB Rinkodaros ir pardavimų departamento direktorius Saulius Jonaitis.

Pasak jo, šiais metais žmonės realiai susidūrė su sunkmečiu. Daugelis sunkmečio pasekmes pajuto asmeniškai – netekę darbo ar ženkliai pablogėjus šeimos finansinei padėčiai, tad manančių, kad ekonominė situacija turės neigiamos įtakos Kalėdų šventėms šiais metais yra šiek tiek daugiau. Šiemet taip teigė 76 proc. tyrimo dalyvių, praėjusiais metais – 71 proc. Dėl tos pačios priežasties šiais metais ženkliai padaugėjo ir tų, kurie planuoja mažiau išleisti ir Kalėdų šventei.

38 proc. respondentų teigia, kad jų šeima šiais metais planuoja išleisti mažiau pinigų Kalėdoms nei pernai ir daugiau negu pusė (58 proc.) tvirtina šiemet Kalėdoms skirsiantys tiek pat. Atliktas tyrimas rodo, kad per šias Kalėdas lietuviai nežada išlaidauti. Priešingai – jie tikisi sutaupyti. Taupyti perkant pigesnes dovanas planuoja 44 proc. tyrimo dalyvių, 37 proc. jų tiesiog pirks mažiau, 33 proc. ketina dairytis nuolaidų ar specialių šventinių pasiūlymų.

Taupydami žmonės Kalėdas žada sutikti ir prie kuklesnio šventinių vaišių stalo. Didžioji dalis gyventojų Kalėdoms pirks jiems įprastus produktus. Beveik du trečdaliai lietuvių (64 proc.) Kalėdų stalo patiekalus ketina tradiciškai gaminti patys. Kiek daugiau nei pusės lietuvių (52 proc.) išlaidos Kalėdų stalui šiemet svyruos nuo 51 iki 200 Lt. Pernai Kalėdų vaišėms daugiausiai žmonių planavo išleisti nuo 101 iki 300 Lt.

„Panašu, kad daugumos Lietuvos gyventojų šventinis stalas bus tradicinis, o lietuviai Kalėdas švęs šeimos rate, atsisakydami vizitų pas draugus ar kelionių į užsienį. Besirengiantys šventėms žmonės prekybos centrų lentynose ieškos kokybiškų prekių už mažą kainą, o pirkdami dovanas išlaidaus mažiau”, – sako S. Jonaitis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: