Lietuvos futbolo rinktinės sudėtis dvikovai su Čekija
(c) V.Knyzelio/LFF.lt
A. Buinickij

Į Lietuvos nacionalinę futbolo rinktinę paskutinėms EURO 2012 atrankos ciklo rungtynėms su Čekija įvyko pakeitimų visose grandyse – nuo vartinininkų iki gynėjų. Į rinktinę pakviesti keli potencialūs debiutantai ir jaunimo rinktinės nariai.

Gynėjas pereis iš jaunimo rinktinės

Trečiuoju vartininku šį kartą pakviestas „Žalgirio“ vartų sargas Marius Rapalis, į gynybos grandį sugrįš po traumos atsigavęs Marius Stankevičius, iš jaunimo rinktinės nacionalinę papildys Vytautas Andriuškevičius.

„Turime du patyrusius vartininkus, nenorime Vytautui Černiauskui trukdyti žaisti savo klube, todėl pasikvietėme A lygoje žaidžiantį M.Rapalį“, – aiškino rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutaitas – „Gerai, kad gynyboje vėl turėsime M.Stankevičių, tačiau jam dar trūksta žaidybinės praktikos. V.Andriuškevičius – vienas iš jaunimo rinktinės lyderių. Manau, kad jam atėjo laikas jungtis prie nacionalinės komandos.“

Praretėjusioje saugų grandyje – naujas veidas

Daugiausiai permainų – saugų ir puolimo grandyse. Dėl diskvalifikacijų rungtynes su Čekija turės praleisti Rusijoje žaidžiantys saugai Edgaras Česnauskis ir Deividas Šemberas, kiti futbolininkai mažai ar visai nerungtyniauja klubuose.

Pirmą kartą į rinktinę pakviestas vidurio saugo pozicijoje žaidžiantis G. Vičius iš Kazachstano klubo Karagandos „Šachtior“. 26 metų žaidėjas yra atstovavęs jaunimo U-19 ir U-21 rinktinėms.

„Kadangi D.Šemberas negalės žaisti dėl kortelių, nutarėme atraminio saugo pozicijoje išbandyti šį žaidėją. G.Vičiaus žaidimą Kazachstane gyrė šioje šalyje treneriu dirbantis Algimantas Liubinskas“, – sakė R. Žutautas.

Grįžta rinktinės senbuvis

Puolime į rinktinę po pertraukos grįžta ilgametis rinktinės narys Robertas Poškus, kuris pastaruoju metu rezultatyviai žaidžia naujame savo Azerbaidžano klube Zakatalos „Simurq“. Taip pat pakviestas rezulatyviausias A lygos žaidėjas A. Buinickis.

„R.Poškus muša įvarčius, yra numetęs svorio ir labai rimtai treniruojasi. Tikimės, kad jis pagelbės rinktinei. Įvarčius naujame klube muša ir Tomas Danilevičius. Mažiau džiugina Darvydo Šerno sportinė forma. Dar vieną progą turės A.Buinickis, kuris jau buvo kviestas, bet negalėjo atvykti dėl traumų“, – komentavo rinktinės strategas.

Pasak jo, tęsiant tradiciją į rinktines treniruotes nuolat įtraukti po vieną perspektyvų futbolininką, jėgas su stipriausiais šalies žaidėjais galės išbandyti dar vienas Nacionalinės futbolo akademijos narys – spalio pradžioje 16-ąjį gimtadienį švęsiantis puolėjas Simonas Stankevičius.

Į treniruočių stovyklą Lietuvos nacionalinė rinktinė renkasi spalio 5 dieną Marijampolėje. Spalio 7-ąją šio miesto „Arvi“ arenoje vyks treniruočių pobūdžio rungtynė su U-21 jaunimo rinktine. Kitą sekmadienį nacionalinė rinktinė persikels į Kauną, kur spalio 11-ąją Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione žais su Čekija.

Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjų sąrašas rungtynėms su Čekija (spalio 11 d.) (Vardas, pavardė, klubas)

Vartininkai:

Žydrūnas Karčemarskas („Gaziantepspor“, Turkija);

Ernestas Šetkus (Nikosijos „Olympiakos“, Kipras);

Marius Rapalis (VMFD „Žalgiris“, Lietuva).

Gynėjai:

Andrius Skerla (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija);

Marius Stankevičius (Romos „Lazio“, Italija);

Marius Žaliūkas (Edinburgo „Hearts“, Škotija);

Arūnas Klimavičius (Taldykorgano „Žetisu“, Kazachstanas);

Deividas Česnauskis (Baku „Baki“, Azerbaidžanas);

Ramūnas Radavičius (Panevėžio „Ekranas“, Lietuva);

Vytautas Andriuškevičius (Gdansko „Lechia“, Lenkija).

Saugai:

Mindaugas Panka (Lodzės „Widzew“, Lenkija);

Kęstutis Ivaškevičius (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis);

Saulius Mikoliūnas (Kijevo „Arsenal“, Ukraina);

Arvydas Novikovas (Edinburgo „Hearts“, Škotija);

Linas Pilibaitis (Dėro ETO, Vengrija);

Marius Papšys (FK „Příbram“, Čekija);

Gediminas Vičius (Karagandos „Šachtior“, Kazachstanas).

Puolėjai:

Tomas Danilevičius (Kastelamarės „Juve Stabia“, Italija);

Darvydas Šernas (Lubino „Zagłębie“, Lenkija);

Robertas Poškus (Zakatalos „Simurq“, Azerbaidžanas);

Arsenij Buinickij (Alytaus „Dainava“, Lietuva).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: