Lietuvos futbolo teisėjai teisėjavo UEFA Europos lygos rungtynėms
(c) V.Knyzelio/LFF.lt
G. Mažeika

Šeši Lietuvos futbolo teisėjai, rugsėjo 29 dienos vakarą teisėjavo UEFA Europos lygos rungtynėms tarp vieno stipriausių Anglijos klubų Londono „Tottenham“ ir Airijos ekipos Dublino „Shamrock Rovers“.

Šios Europos futbolo taurių turnyro grupių etapo rungtynės tapo istoriniu įvykiu mūsų šalies futbolo arbitrams – tai pirmas kartas, kai lietuviai teisėjavo tokio aukšto lygio klubinėms varžyboms.

Londono „White Hart Lane“ stadione, kuris talpina 36 tūkstančius žiūrovų, ketvirtadienio vakarą teisėjavo FIFA kategorijos aikštės arbitras Gediminas Mažeika, jam talkino asistentai Vytautas Šimkus ir Saulius Dirda.

Rezerviniu teisėju dirbo Audrius Kancleris, o taip pat pirmą kartą iš Lietuvos futbolo arbitrų istorijoje papildomų teisėjų asistentų vaidmenyse buvo FIFA kategorijos teisėjai Nerijus Dunauskas ir Sergejus Slyva.

„Manau, kad pirmas „blynas“ su papildomais teisėjais „neprisvilo“. Visada norisi, kad būtų dar geriau, bet didelių klaidų tikrai nepadarėme. Rungtynių inspektorius mūsų darbu liko patenkintas“, – po rungtynių sakė aikštės teisėjas G.Mažeika.

– Koks buvo jausmas teisėjauti dešimtis tūkstančių žiūrovų talpinančiame, puikia atmosfera garsėjančiame „White Hart Lane“ stadione?, – LFF.lt paklausė G. Mažeikos.

– Jausmas buvo toks, kad esi dalis to, kas visiems tiems žmonėms stadione yra labai svarbu. Pradžioje jaučiau nedidelę įtampą, bet praėjus porai minučių nuo rungtynių pradžios jau mėgavausi rungtynėmis.

– Kas šiose rungtynėse nustebino? Nebuvo sunku prisitaikyti prie greitesnio rungtynių tempo?

– Vienintelis dalykas, kuris tikrai nustebino – komandų drausmė ir disciplina. Niekas nė karto nepasiskundė, kad kas nors yra ne taip ar ne taip teisėjauju. Žaidėjai elgėsi visiškai profesionaliai ir užsiemė tik tuo, kuo ir turi užsiimti žaidėjai.

Dėl tempo – nesakyčiau, kad jis buvo labai aukštas. Galbūt tik po praleisto įvarčio anglų komandos žaidėjai pradėjo greičiau žaisti. O kai rezultatas buvo jų naudai („Tottenham“ pirmasis praleido įvartį, bet vėliau įmušė tris ir laimėjo 3:1 – aut. past.), vėl sulėtino tempą. Manau,kad nebuvo momentų, kuomet aš nuo žaidėjų bučiau atsilikęs.

– Kiek Jums padėjo asistentai?

– Tikrai nemažai. Rungtynėse buvo epizodų kuomet jų pagalbos reikėjo ir jie tais momentais savo darbą atliko be priekaištų. Čia derėtų pridurti, kad nė vienas teisėjas pasaulyje nedirba aukštesnio lygio rungtynėse vienas, labai daug darbo atlieka asistentai ir papildomi teisėjai. Tik jų darbas nėra taip pastebimas. Šiose rungtynėse mes dirbome kaip viena komanda ir rezultatas buvo neblogas.

– Kaip manai, ar šios rungtynės padėjo ar galbūt ateityje padės Lietuvos futbolo teisėjavimui?

– Manau, kad padėjo. Vis dėlto, tai antras pagal rangą turnyras Europoje ir jį žiūri daug futbolo aistruolių bei specialistų. Nors, pirmiausia žiūrima ne į teisėjų darbą, o komandų žaidimą, mes turėjome galimybę pristatyti Lietuvos futbolą labai plačiai auditorijai. Norėčiau, kad ir mūsų komandos kuo greičiau galėtų tai padaryti.

– Ar teko šnektelti su garsiojo „Tottenham“ treneriu, žaidėjais?

– Pasikalbėti neteko, tik po rungtynių pasikeitėme mandagumo frazėmis ir viskas. „Tottenham“ treneris Harry Redknappas padėkojo už darbą.

– Kokius atsiliepimus apie teisėjavimą jau teko girdėti?

– Kol kas kalbėjausi tik su rungtynių inspektoriumi ispanu ir savo lektoriumi iš Anglijos. Abu liko patenkinti mūsų darbu. Buvo tik keletas nežymių metodinių klaidelių. Rungtynių ataskaitos dar negavau, įvertinimą sužinosiu tik už savaitės.

– Ar realu kad šiemet galime išvysti Jūsų brigadą ir UEFA Čempionų lygos grupių etape?

– Apie tai kalbėti dar per anksti. Šios rungtynės buvo pirmos grupių etapo rungtynės, kuriose mes teisėjavome. UEFA Čempionų lyga yra kitas laiptelis ir iki jo reikia dar paaugti. Reikia įgauti patirties, subręsti ir tada jau bus galima svajoti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: