Lietuvos U-21 futbolo rinktinei nepavyko įveikti ukrainiečių
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos U-21 rinktinei nepavyko baigti metų aukštesne gaida. Tikslumo užbaigiant atakas trūkumas ir dvi klaidos gynyboje lėmė lietuvių pralaimėjimą 0:2 svečiuose prieš Ukrainos komandą.

Pirmąjį įvartį ukrainiečiai pelnė prieš pat pertrauką. Antrajame kėlinyje lietuviai surengė varžovų vartų atakų bangą, tačiau ji nuslūgo po praleisto antrojo įvarčio.

„Matėsi komanda ir žaidimas, bet kai turėjome aiškią iniciatyvą, trūko atakų užbaigėjo. Varžovai iškart pasinaudojo mūsų klaidomis, mes jų – ne“, – teigė rinktinės vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius.

Suklydo pačioje kėlinio pabaigoje

Rungtynes šeimininkai pradėjo aktyviau – po kartą labai pavojingi buvo jų smūgis ir perdavimas iš kairiojo baudos aikštelės krašto. Vėliau žaidimas po truputį išsilygino ir lietuviai vis labiau įsidrasino. 33 min. šalia vartų iš toli smūgiavo Audrius Brokas, 38 min. tiesiai į vartininką baudos smūgiu mušė Arvydas Novikovas.

Tačiau baigiantis kėlinio laikui Ukrainai pavyko išsiveržti į priekį. Po tolimo perdavimo Donecko „Šachtar“ saugas Oleksandras Karavajevas dešiniajame atakos krašte aplenkė Karolį Urbaitį ir atmetė kamuolį atgal laisvam Kijevo „Dinamo“ žaidėjui Serhijui Ribalkai, kuris iš 12 metrų smūgiavo tiksliai.

„Pradėjome rungtynes šiek tiek susikaustę. Bet vėliau žaidimą išlyginome ir galima sakyti, kad pirmąjį įvartį varžovai įmušė kontratakoje. Apmaudu praleisti tokiu metu, dėl to pasikeitė tikslai prieš antrąjį kėlinį“, – sakė rinktinės vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius.

Spaudė varžovus iki antro praleisto įvarčio

Po pertraukos lietuvių gretose Jaunių Juozaitį pakeitė Fedoras Černychas. „Jauniui pirmajame kėlinyje nelabai sekėsi, o Fedoras sustiprino aikštės vidurį, ir tai davė vaisių. Prireikė laiko įsibėgėti, bet pradėjome varžovus spausti, žaisti trumpais perdavimais ir neblogai pavyko“, – prisiminė V. Stankevičius.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojingu Dmytro Khomčenovskio reidu kraštu. Tačiau vėliau žaidimą kontroliavo svečiai iš Lietuvos, kurie prispaudė varžovus jų aikštės pusėje. Ukrainos vartininkui Maxymui Kovaliui teko atremti Arvydo Novikovo iš toli spirtą kamuolį, dar pora mūsiškių bandymų blokavo gynėjai.

67 min. lietuviai turėjo geriausią šansą, tačiau kamuolį baudos aikštelėje išsaugojusiam Tadui Eliošiui įmušti sutrukdė vartininkas. Netrukus galva pro šalį smūgiavo Audrius Brokas, iš toli varžovų vartininką patikrino Karolis Chvedukas.

Neįmuši tu – įmuša tau. Ši nerašyta futbolo taisyklė pasitvirtino 74 min., kai po kampinio galva pamuštą kamuolį iš labai arti į vartus pasiuntė neapdairiai laisvas paliktas Yevhenas Šachovas.

„Antrajame kėlinyje prireikė šiek tiek laiko įsibėgėti, bet 20-25 minučių tikrai turėjome aiškią iniciatyvą, privertėme varžovų vartininką padirbėti. Deja, suklydome po standartinės padėties ir praleidome antrą įvartį. Po jo komanda dar tarsi palūžo – dar bandė kautis, tačiau labiau iš inercijos, todėl galėjome praleisti ir trečią įvartį“, – reziumavo antrąją rungtynių pusę V. Stankevičius.

Trūksta atakų užbaigėjo

Po dvikovos V. Stankevičius teigė, kad daugelis futbolininkų nenuvylė, o analizuodamas nesėkmės priežastis labiausiai išsskyrė atakas galinčio sėkmingai užbaigti futbolininko stygių.

„Didesnę rungtynių dalį tikrai matėsi komanda ir žaidimas, tačiau kai prispaudėme varžovus trūko atakų užbaigimo. Neturime žaidėjo, kuris tai galėtų padaryti šaltakraujiškai. Tai ne vien šios rinktinės problema” – svarstė treneris – „Gal žaidėjams trūksta ir pasitikėjimo savo jėgomis, nes įbridus į nesėkmes vis sunkiau atsistatyti psichologiškai. Atsiliepė ir nuovargis, nes šią savaitę du kartus žaidėme išvykose ir praktiškai dvi pilnas dienas – nuo ryto iki vakaro – praleidome keliaudami.“

Septintose šio atrankos atrankos rungtynėse Lietuvos U-21 rinktinė žaidė jau penktu skirtingu gynybos ketvertu. Pasak V. Stankevičiaus, taip atsitinka ne ieškant tinkamų žaidėjų, o tiesiog kamšant spragas šioje grandyje.

„Ruošiantis ciklui žaidė Paulius Drublionis, tačiau jis patyrė sunkią traumą. Marius Miškinis vienerias rungtynes praleido dėl kortelės, o dabar negalėjo padėti dėl traumos. Aurimas Vilkaitis gerai užsirekomendavo rungtynėse su švedais, bet šią savaitę grįžo į U-19 rinktinę. Daugiau vidurio gynėjų šioje amžiaus grupėje nelabai turime. Net Vytautas Andriuškevičius, Donatas Nakrošius yra labiau krašto gynėjai, o Jaunius Juozaitis – saugas. Tenka suktis iš padėties“, – dėstė treneris.

Kitas oficialias rungtynes Lietuvos U-21 rinktinė žais jau po daugiau nei pusmečio – 2012 metų birželį su Ukrainos ekipa namuose. Rugpjūtį mūsiškiai svečiuosis Suomijoje, o rugsėjį priims pastarąją komandą savo aikštėje.

Rungtynių statistika

Ukraina U-21 – Lietuva U-21 2:0 (1:0)

Sevastopolio stadionas

Teisėjas – Anatoliy Vishnichenko (Kazachstanas)

Įvarčiai: 45 min. Serhiy Rybalka, 74 min. Yevhen Shakhov (Ukraina)

Įspėti: 11 min. Karolis Urbaitis, 76 min. Tadas Eliošius (Lietuva)

Lietuva U-21: Emilijus Zubas, Vytautas Andriuškevičius, Jaunius Juozaitis (46 min. Fedor Černych), Donatas Nakrošius, Ernestas Pilypas, Artūras Žulpa (85 min. Ernestas Veliulis), Karolis Urbaitis, Karolis Chvedukas, Arvydas Novikovas, Tadas Eliošius, Audrius Brokas (76 min. Arminas Vaskela). Atsarginiai: Aivaras Bražinskas, Edgaras Žarskis, Karolis Jarmalavičius, Edvinas Petkus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: