Saksofonisto L. Mockūno ir pianisto R. Hojito duetas
(c) Kauno menininkų namų archyvo nuotr.

Kauno menininkų namai rugsėjo 21 d. (trečiadienį), 19 val. kviečia į „Atostogų muziką“. Saksofonisto Liudo Mockūno ir „japonų Cage‘u“ vadinamo pianisto Rytoji Hojito duetas.

Dviejų skirtingų kultūrų dialogas suskambės veržlia improvizacijos kalba, kurios dinaminėje linijoje naujos emocinės ir muzikinės atodangos.

Žymiausias šalies džiazo, ypač free džiazo, atlikėjas ir kompozitorius Liudas Mockūnas nuolatos stebina savo kūrybiniais ieškojimais ir atradimais, muzikiniais projektais tiek Lietuvoje tiek ir užsienyje. Šis duetas – vienas iš tokių atradimų.

Pianistas Lietuvoje vieši nebe pirmą kartą, muzikantų bendradarbiavimas užsimezgė 2004 m. bendrame Lino Rimšos projekte. Jau netrukus atsirado duetas, peraugęs į nuolatinį kūrybinį bendradarbiavimą.

Ryoji Hojito Lietuvą reguliariai aplanko ne vienerius metus. Čia jis visada laukiamas klausytojų, leidžia atostogas su šeima. Būtent atostogų metu užgimęs bendradarbiavimas užfiksuotas kompaktinėje plokštelėje „Vacation Music“, kurią išleido lietuviška įrašų kompanija „NoBusiness Records“. Plokštelė puikiai įvertinta Europoje, Japonijoje ir JAV tokių džiazo muzikos leidinių kaip „All About Jazz“, „All About Jazz Italy“, Jazz Tokyo, Free Jazz-Steff ir „Music and More“. 2010 metais koncertinio turo metu per Japonijos miestus duetas pristatė savo plokštelę tekančios saulės šalies publikai.

Nuo 1986 m. R.Hojito pradėjo solinę karjerą, ėmė vadovauti grupėms, grodamas unikalią, klasifikacijoms nepaklūstančią muziką.

1990 m. vykęs koncertas su Otomo Yoshihide tapo svarbiu kūrybiniu impulsu, jo raiškos būdą jis pamėgino pritaikyti savo instrumentui. Nuo to laiko R.Hojito grojo su žymiausiais Japonijos atlikėjais: saksofonininkais Kazutoki Umezu, Junji Hirose, vokalistu Koichi Maikigami ir garsiais pasaulio avangardistais: John‘u. Zorn‘u, Tom‘u Cora, Jon‘u Rose, David‘u Moss‘uu, Ned‘u Rothenbergu, Joelle Léandre, Nicol‘u Collins‘u ir kt.

R.Hojito sukūrė savitą fortepijoninį stilių, kurio laisvą formą šalia tradicinių skambinimo būdų papildo „mažieji instrumentai“: varpeliai, barškučiai, įvairūs žaisliukai ir net buities rakandai, kuriuos R. Hojito naudoja kaip savarankišką garso šaltinį, arba preparuoja jais instrumentą, taip išgaudamas netikėtus sonoristinius efektus. Neatsitiktinai muzikantas gimtinėje vadinamas „japonų Cage‘u“.

Saksofonistas Liudas Mockūnas, kryptingai dirbantis ir be atvangos grojantis, palaipsniui pelnė kaip rimto ir į kompromisus nesileidžiančio muzikanto reputaciją.

Baigęs mokslus Lietuvos Teatro ir Muzikos Akademijoje ir Danijos Ritmo muzikos konservatorijoje, apkeliavęs ne vieną pasaulio šalį, L. Mockūnas grojo beveik visoje Europoje, JAV, Izraelyje, Turkijoje, Japonijoje bei Kinijoje. Muzikantas nuolat bendradarbiauja su Marc‘u Ducret, Barry Guy, Vladimiru Tarasovu, Stefan‘u Pasborg‘u, Mats‘u Gustafsson‘u, Jacob‘u Anderskov‘u, Mikko Innanen‘u, Copenhagen Art Ensemble ir kt., yra grojęs su Andrew Hill‘u, Scot‘u Colley, Nasheet‘u Waits‘u ir kt. Saksofonininkas apdovanotas įvairiais prizais tarp jų „Vilnius Jazz“, „Birštonas Jazz“, „Mūzų Malūno” ir „Lietuvos Muzikų Sąjungos” prizais už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai. 2004 su savo grupe „Toxikum“ pelnė prestžiškiausią muzikos apdovanojimą Danijoje „Danish Music Award“, o 2011 m. Auksinį scenos kryžių Kompozitoriaus nominacijoje už muziką spektakliui „Prakeiktieji“ (rež. A. Areima, OKT teatras).

Bilietus galima įsigyti Kauno menininkų namų „Mūzų svetainėje“ (I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val.), o taip pat visose TIKETA kasose. Bilieto kaina 25 Lt (su nuolaida moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia ir turintiems „Daily Card“ nuolaidų kortelę – 20 Lt).

Kauno menininkų namų informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: