Menininkai kviečiami kurti Baltijos kelrodį
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Užsienio reikalų ministerija, Europos Komisijos (EK) atstovybė Lietuvoje ir Klaipėdos miesto savivaldybė liepos 18 dieną skelbia atvirą idėjų konkursą menininkams sukurti Baltijos kelrodį – Baltijos jūros regiono simbolį Klaipėdoje, Šiauriniame rage.

„Baltijos šalimis dažniausiai vadiname tik tris valstybes, tačiau Baltijos jūros regionas yra žymiai platesnis – čia aštuoniose valstybėse gyvena virš 100 milijonų gyventojų.

Apie juos, regiono glaudumą, bendradarbiavimą ir svarbiausią regioną jungiantį objektą – Baltijos jūrą – primins šių valstybių kryptis rodantis Baltijos kelrodis“, – teigė užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų departamento ambasadorė ypatingiems pavedimams Kornelija Jurgaitienė, kuruojanti Baltijos jūros regiono strategijos klausimus.

Baltijos jūros regioną sudaro aštuonios valstybės: Suomija, Švedija, Danija, Vokietija, Lenkija, Latvija, Estija ir Lietuva.

Baltijos kelrodis, stovėsiantis patrauklioje Klaipėdos vietoje, Šiauriniame rage, taps Baltijos jūros regiono šalių bendradarbiavimo simboliu ir kvies dažniau pagalvoti apie savo artimus kaimynus, stiprinti ryšius su jais. Jį planuojama pastatyti šių metų rudenį.

Kelrodis skiriamas 2009 metais EK priimtai Baltijos jūros regiono strategijai, kuri didina regiono integraciją su Baltijos jūra susijusiuose projektuose.

Pasak K. Jurgaitienės, meninis regiono tapatybės ir glaudaus bendradarbiavimo simbolis – Baltijos kelrodis – žymės Lietuvos įsitraukimą į regiono veiklą ir primins, kad šalia yra valstybės, su kuriomis yra plečiamas verslo, aplinkosaugos, susisiekimo ir kitų sričių bendradarbiavimas.

Konkurso nugalėtojas bus apdovanotas 3000 Lt autoriniu honoraru, antrosios vietos laimėtojas – 2000 Lt, trečiosios – 1000 Lt paskatinamaisiais prizais.

Norintys daugiau sužinoti apie konkurso sąlygas gali registruotis konkursui elektroniniu paštu aiste@integrity.lt iki rugpjūčio 16 dienos.

Baltijos kelrodžio idėjų konkursas yra Baltijos jūros regiono strategijos pristatymo kampanijos dalis. Projektas finansuojamas EK lėšomis.

Užsienio reikalų ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: