Meras pasveikino Kauno klinikinės ligoninės darbuotojus
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Ketvirtadienį, gruodžio 22 d., miesto meras Andrius Kupčinskas apsilankė Kauno klinikinės ligoninės padaliniuose ir pasveikino medikų bendruomenę artėjančių švenčių proga bei įteikė padėkas.

„Šie metai buvo įdomūs. Daug dėmesio sulaukė Hanzos dienos ir Europos vyrų krepšinio čempionatas. Šie renginiai Kauno vardą garsino visoje Europoje. Tai pavyko pasiekti visos mūsų miesto bendruomenės dėka. Tačiau buvo ir įvykių, kurie sukėlė įtampos. Vienas tokių – medicinos įstaigų reforma.

Esu įsitikinęs, kad ši reforma reikalinga. Ji medicinos įstaigų veiklai suteikė daugiau stabilumo. Svarbiausia, kad jos būtų sujungtos, o ne prijungtos viena prie kitos, išskiriant kurią nors kaip svarbesnę“, – medikams kalbėjo meras.

Buvusiosios 2-osios klinikinės ligoninės medikai susitikime išsakė nerimą ir dėl naujosios įstaigos – Kauno klinikinės ligoninės – vadovo konkurso. Miesto meras patikino darbuotojus, kad vadovo konkurso sustabdymas nebuvo politiniai žaidimai: „Konkurse dalyvavę kandidatai turi konstitucinę teisę kreiptis į teismą ir apskųsti konkurso rezultatus.

O kol teismas yra sustabdęs konkursą, kito rengti negalime. Laikinai vadovo pareigas einantis Raimondas Kunickas turi daug patirties, yra moralus ir teisingas. Tikiu, kad jam pavyks spręsti kilusias problemas“.

Kauno klinikinėje ligoninėje bus atliekamas auditas, kuris turėtų išsklaidyti ten dirbančių medikų abejones dėl galimų neskaidrių viešųjų pirkimų, o atlyginimo suvienodinimo klausimą laikinasis vadovas R. Kunickas žadėjo spręsti iškart, vos tik bus suburta speciali darbo grupė. Įvairių grupių interesus ginantys atstovai turės suformuoti bendrą visiems ligoninės padaliniams atlyginimo skaičiavimo modelį.

Mero vizito metu medikai nepraleido progos dar kartą iškelti išblaivinimo įstaigos klausimo. A. Kupčinskas sutiko, kad tai skausminga problema ligoninėms ir dėl to kenčia tiek medikai, tiek pacientai. „Lėšų miesto biudžete, kurias galėtume skirti blaivyklos steigimui, tikrai nėra. Manau, šiuo metu geriausia šią problemą spręsti kartu su Priklausomybės ligų centru“, – savo poziciją išsakė miesto meras.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: