Mickevičiaus slėnyje vyks poezijos popietė – “Tūkstantmečio Lietuva”

Paskelbė: Darius Karaša Data: 2009-10-02 08:31

Spausdinti | Komentarai

(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Tykus, rudeniu kvepiantis Adomo Mickevičiaus slėnis. Aukso dulkėmis nubarstyta gyva žolė. Takeliais čežindami lapus pėdina žmonės: tylintys ir susimąstę, nuo moksleivių iki žilagalvių senolių. „Rudeninės poezijos valanda“, skirta pasaulinio masto rašytojui romantikui A. Mickevičiui atminti.

Kauno bendruomenės centro „Girsta“ pirmininkė ir idėjos autorė Zinaida Streikienė džiaugiasi tradicine tapusia švente, yra kupina šviesaus entuziazmo ir gražių vilčių: „Tai iš dalies sakrali vieta ir A. Mickevičiui, ir visiems čia besilankantiesiems. Svajoju atgaivinti šį slėnį, padaryti patrauklų ne tik poetiniam žodžiui, pasiekti, kad jis taptų plačiai žinomas. Vaikščiodamas parko takeliais, mąstydamas A. Mickevičius parašė labai daug gražių žodžių apie Lietuvą ir apie šį slėnį. Jį įkvėpdavo medžiai, čiurlenantis upelis ir dvasingos lietuvaitės“, – kalbėjo Z. Streikienė. Renginį remia Kauno miesto savivaldybė, jame dalyvauja viešoji įstaiga „Teatro projektai“. Organizatorė viliasi dar vienos svajonės išsipildymo: „Mes turime kasmetį „Poezijos pavasarį“, norėčiau, kad „Rudeninės poezijos valanda“, minint A. Mickevičiaus mirimo metines, taptų tarsi moto žiemai, ir rudeninį dangų praskaidrintų jo šviesios ir ilgesingos kūrybos fragmentai bei jo garbei skambanti muzika“.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt