Miesto Rotušėje priimti užsienio valstybių atstovai
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Birželio 29 dieną miesto Rotušėje Kauno meras Rimantas Mikaitis ir jo pavaduotojas Povilas Mačiulis priėmė užsienio valstybių delegaciją, atvykusią į Lietuvoje vykstančius Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo 100-mečio minėjimo renginius.

Lietuvoje vieši svečiai iš Lenkijos, Olandijos, Danijos, Prancūzijos, Amerikos ir Švedijos. Visi jie dalyvavo Vilniaus universiteto surengtoje konferencijoje ir skaitė pranešimus apie Č. Milošo gyvenimą bei kūrybą.

„Gerbiami Kauno miesto svečiai, malonu, kad jūs atvykote į Kauną, džiugu, kad Č. Milošo kelias atvedė jus į mūsų miestą. Kaunas pažymi garbingą 650 metų miesto paminėjimo sukaktį. Kaune vyksta labai daug tarptautinių renginių. Gegužės mėnesį vyko tarptautinės Hanzos dienos, jų metu sulaukėme svečių daugiau kaip iš 100 Europos miestų. Kaunas – sporto sostinė, krepšinio miestas. Šiemet Kaune vyks Europos krepšinio čempionato finalinis etapas.

Dėkoju jums už tai, kad dalyvaujate Č. Milošo 100-mečio renginiuose. Tai yra ne tik Nobelio premijos laureato Č. Milošo jubiliejaus minėjimas, bet ir svarbus įvykis, įtvirtinantis lenkų ir lietuvių tautų istorinį bendradarbiavimą. Linkiu jums geros dienos Kaune“, – kalbėjo miesto meras R. Mikaitis.

Lenkijos delegacijos atstovas profesorius Aleksandre Fint sakė:

„Pirmiausiai dėkoju už pakvietimą ir priėmimą šioje istorinėje salėje. Kaunas mums labai svarbus, kadangi čia gyveno lenkų poetas Adomas Mickevičius. Ši kelionė driekiasi tarp kontinentų ir žemynų. Šie jubiliejiniai renginiai yra puiki proga parodyti, kas jungia lenkų ir lietuvių tautas“, – kalbėjo profesorius A. Fint.

„Šie žmonės, įvairių šalių atstovai, tyrinėjo Č. Milošo kūrybą. Dvi dienas Vilniaus universitete konferencijoje skaitė pranešimus.

Šiandien mes apsilankėme Kauno jėzuitų gimnazijoje. Čia svečiai sužinojo apie poeto A. Mickevičiaus gyvenimą ir kūrybą. Dabar važiuosime į Vandžiogalą, kur palaidoti Č. Milošo giminės, paskui vyksime į Šatenius, aplankysime į Šventybrasčio bažnytėlę, kurioje Č. Milošas buvo pakrikštytas, užsuksime į Siručius, kur gyveno ir palaidoti Č. Milošo motinos giminės. Motinos tėvas buvo Kunotas Zigmantas ir gyveno čia, Lietuvoje, Kėdainių rajone“, – kalbėjo profesorius Algirdas Antanas Avižienis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: