© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė trečiadienį lankėsi Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) ir su jos vadovais aptarė antikorupcinės programos įgyvendinimą. Pasak parlamento vadovės, į antikorupcinę veiklą daugiau galėtų įsitraukti ir kitos valdžios įstaigos.

L.Graužinienė STT ir kitų su korupcija kovojančių institucijų veiklą žurnalistams teigė vertinanti gerai.

“Kiek valstybė skiria finansinių resursų ir kitų pajėgumų, tikrai institucijos dirba pakankamai gerai. Visada norisi, kad būtų dar geriau, bet noriu padėkoti institucijos darbuotojams, kurie dirba nelengvą darbą. Manyčiau, kad ir ministerijos, ir kitos pavaldžios institucijos pačios turėtų daugiau įsijungti į švietėjišką antikorupcinį darbą, ypatingai pavyzdžiui sveikatos srityje, švietimo srityje”, – kalbėjo ji.

Seimo vadovė sakė su STT vadovais aptarusi antikorupcinės programos įgyvendinimo klausimus ir naujos programos rengimą.

“Būtent irgi kalbėjome, kokiais etapais būtų galima rengti priemonių planus ir būtent atkreipiant dėmesį į labai svarbias problemas, kurios yra būtent antikorupcinėje srityje. Daugiausia mes keitėmės nuomonėmis dėl to, kurie dar yra neįgyvendinti punktai, tarp jų ir Seimas turi pasižiūrėti keletą įstatymo projektų, kurie pagal mūsų ankstesnę programą turi būti priimti”, – sakė Seimo vadovė.

“Seimas dar turi pabaigti (…) įsipareigojimus dėl antikorupcinės programos. Būtent dar mes turime priimti Peticijų įstatymą, Valstybės tarnybos etikos kodekso klausimai. Taip pat kalbėjome apie naujai teiktą, kuris bus neeilinėje sesijoje pateiktas statutas ir būtent kaip į tą bendrą statutą įtraukti yra STT institucijos klausimai”, – teigė ji.

L.Graužinienė tikino nekalbėjusi su STT vadovais nei apie tyrimus, kuriuose figūruoja politikai, nei apie žurnalistų namuose atliktas kratas.

“Mes kalbėjome apie institucijų tarpusavio bendradarbiavimo klausimus. (…) Buvo darbiniai instituciniai klausimai”, – teigė ji.

STT direktorius Saulius Urbanavičius taip pat tikino, jog apie tarnybos atliekamus tyrimus su L.Graužiniene nebuvo kalbėta. Anot jo, buvo aptarta kova su korupcija, į kurią ketinama labiau įtraukti visuomenę.

“Turėtume galvoti ne tik Specialiųjų tyrimų tarnyba, Seimas ar kitos valstybės institucijos, bet mes labai aktyviai įtrauksime ir visuomenę, ir visuomenines organizacijas, būtent kad būtų sudarytas ne deklaratyvus, o labai realus ir konkretus priemonių planas. Artimiausiu metu bus atliktas korupcijos žemėlapis Lietuvoje, kuris išryškins turbūt aktualiausias, jautriausias sritis. Vėlgi tai turėtų turėti įtakos rengiant naują priemonių planą, o visuomenė ir visi piliečiai ir taip pat, aišku, valstybinės institucijos turėtų teikti savo idėjas ir lūkesčius, kad jos būtų įtrauktos į priemonių planą”, – žurnalistams sakė jis.

S.Urbanavičius teigė, kad su Seimo vadove taip pat buvo aptartos smulkios tarnybos problemos. Jis patvirtino, jog STT vis dar susiduria su darbuotojų kaitos problema.

“Be abejo, mes turime įvairių smulkių, smulkesnių, turbūt ne tokių reikšmingų problemų, kurias galbūt ir aptarėme. Vienas iš tų – galbūt finansinių srautų informacijos gavimas. Čia tokie diskusiniai klausimai, kur tikrai, manau, darbine tvarka juos galima išspręsti”, – dėstė jis.

“Šiek tiek didesnė darbuotojų kaita kelia nerimą tarnyboje, tačiau šiek tiek padidėjus finansavimui ir išeinant iš sunkmečio, mes labai tikimės, kad ir tą darbuotojų kaitą mums pavyks sumažinti”, – teigė S.Urbanavičius.

Atnaujinta Nacionalinė kovos su korupcija programa 2011-2014 metams pradėta įgyvendinti 2011 metų birželį. STT yra viena iš valstybės institucijų, atsakingų už programos įgyvendinimą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: