Nuo šiol sumokėti rinkliavas ir įmokas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) galima ir aptarnavimo skyriuose.

Kauno, Panevėžio ir Šiaulių apskričių valstybinių mokesčių inspekcijose gyventojų aptarnavimo skyriuose įrengti „Foxbox“ mokėjimo terminalai, per kuriuos galima sumokėti įvairius mokesčius, įmokas ir rinkliavas į valstybės biudžetą. Artimiausiu metu tokie terminalai bus įrengti ir Vilniaus bei Klaipėdos VMI.

„Mokesčių inspekcija siekia, kad mokesčių mokėtojai savo mokestines prievoles galėtų įvykdyti kuo patogiau ir mažiausiomis sąnaudomis. Dėl to VMI atsidaro savo atsiskaitomąsias sąskaitas skirtinguose bankuose, tariasi su pinigų priėmimo paslaugą teikiančiomis bendrovėmis, kad mokesčių mokėtojams būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos sumokėti mokesčius valstybei“, – teigia Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

VMI, siekdama dar labiau supaprastinti atsiskaitymo su valstybės biudžetu procedūrą, viešojo konkurso būdu išnuomojo patalpas UAB ,,Mokėjimų terminalų sistemos“, kuri įrengė mokesčių inspekcijos padaliniuose pinigų priėmimo automatus. Dabar Kauno, Panevėžio ir Šiaulių VMI padaliniuose mokesčius grynaisiais pinigais galima susimokėti vietoje, „Foxbox“ terminaluose.

„Dažniausiai mokamas žemės mokestis, mokestis už verslo liudijimus ir pan. Šie terminalai taupo mokesčius mokančių asmenų laiką, pagerina ir pagreitina jų aptarnavimą – mokėtojams nereikia eiti į banką ir stovėti eilėse“, – teigė terminalus įrengusios UAB „Mokėjimo terminalų sistemos“ direktorius Laimonas Žmuidinavičius.

Anot jo, pastaruoju metu daugėja klientus aptarnaujančių valstybinių įstaigų ir įmonių, kurios taupydamos lėšas atsisako ar planuoja atsisakyti grynųjų pinigų priėmimo klientų aptarnavimo skyriuose. „Dėl to dažniausiai nukenčia žmonės, kurie, norėdami susimokėti mokesčius, turi ieškoti mokėjimo vietų. Šiuo atveju geriausia išeitis yra savitarnos mokėjimo terminalas, nes jis leidžia atsisakyti kasų, taupo įstaigos lėšas, yra patogus mokesčių mokėtojams“, – sakė L. Žmuidinavičius.

Tokia atsiskaitymo galimybė jau įdiegta ir Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Marijampolės, Mažeikių, Telšių, Kėdainių, Jonavos, Radviliškio migracijos skyriuose bei Vilniaus ir Šiaulių vyriausiuose policijos komisariatuose. Įvairiuose Lietuvos miestuose įrengta daugiau kaip 100 „Foxbox“ mokėjimo terminalų.

Apie „Foxbox“ terminalus

Mokėjimo terminalai „Foxbox“ suteikia galimybę papildyti išankstinio mokėjimo telefonų korteles ir populiarių interneto svetainių sąskaitas, įsigyti dovanų kuponus bei atlikti kitas operacijas. Oranžinės spalvos „Foxbox“ terminalai turi du ekranus – viename iš jų atliekamos mokėjimo operacijos, o kitame skelbiama įvairaus pobūdžio klientui naudinga informacija bei reklama. Lietuvoje „Foxbox“ terminalai pradėjo veikti 2010 m. kovą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: