Mokesčius į VMI sąskaitą bus galima susimokėti ne tik banke
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas (toliau – įmokos) į VMI prie FM biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą netrukus bus galima sumokėti ne tik bankuose, bet ir kitose mokėjimo įstaigose.

Parduotuvėje ar kioske bus galima sumokėti tiek VMI administruojamus mokesčius (Gyventojų pajamų mokestį, žemės mokestį ir t.t.), tiek ir kitas įmokas ar rinkliavas, pavyzdžiui, paskirtas baudas už kelių eismo taisyklių ar kitus pažeidimus.

Teikti tokią paslaugą papildomai pasiūlyta 17-ai įmonių. Be to, jau šių metų gale VMI biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas planuojama atidaryti keliuose bankuose (iki šiol buvo tik viena sąskaita), o kitais metais sąskaitos bus 8 šalies bankuose.

Nors rugpjūčio gale pasirašytos sutartys numato, kad bankai privalo pasirengti sąskaitos atidarymui per 12 mėnesių, kai kurie jų planuoja surinkimo paslaugas pasiūlyti jau šiemet.

VMI sukūrė įmokų brūkšninio kodo struktūrą (vadinamąjį „BAR kodą“), interneto svetainėje www.vmi.lt netrukus bus patalpintas įmokos priėmimo dokumento (mokėjimo nurodymo ir patvirtinimo) generatorius, kurio pagalba mokesčių mokėtojui pagal jo turimus duomenis (mokesčių mokėtojo kodą, įmokos kodą ir mokesčio sumą) galės būti suformuotas įmokos priėmimo dokumentas.

Jį atsispausdinęs žmogus galės sumokėti mokesčius vietose, kur naudojami „BAR kodo“ skaitytuvai. Šiuo metu kuriama programinė įranga, skirta mokėjimo įstaigose surinktų įmokų mokėjimo nurodymų detalizuojančios informacijos priėmimui ir apdorojimui.

„Siekiame, kad mokesčių mokėtojas, mokėdamas mokesčius, tai galėtų padaryti mažiausiomis sąnaudomis, galėtų pats pasirinkti mokėjimo vietą bei jam tinkamą laiką. Sprendimas suteikti galimybę gyventojams įmokas mokėti ne tik banke ir sąskaitų atidarymas kitose šalies kredito įstaigose, manome, padidins įmokas priimančių subjektų konkurenciją bei paskatins jas mažinti paslaugų įkainius“, – teigia VMI prie FM viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Praėjusią savaitę 17-ai įmonių, turinčių teisę teikti įmokų surinkimo paslaugas, VMI, siūlydama bendradarbiauti, pateikė paslaugų teikimo sutarčių projektus, o netrukus bus pateiktos ir techninės sąsajos reikalavimai, kuriuos įgyvendinusios, įmonės gyventojams galės teikti įmokų priėmimo į VMI sąskaitą paslaugas.

„Šiemet visiems žemės mokesčio mokėtojams VMI išsiųs žemės mokesčio deklaracijas bei užpildytus mokėjimo nurodymus su brūkšniniu kodu.

Tikimės, kad aktyviai bendradarbiaudami su mokėjimus priimančiomis įstaigomis, jau spalio mėnesį gyventojams žemės ir kitus mokesčius sudarysime galimybę sumokėti ir ne banke“, – informuoja V. Vildžiūnaitė, prognozuodama, kad šia galimybe aktyviai naudosis ir smulkieji verslininkai, mokėdami mokesčius, įsigydami verslo liudijimus.

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: