(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Vakar, balandžio 13d. vyko darbo grupės dėl mokytojų galimo ankstesnio išėjimo į pensiją ir senatvės pensijų gavimo modeliui parengti pasitarimas.

Tokią grupę Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius sudarė reaguodamas į Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos reikalavimus nedelsiant pradėti derybas dėl pedagogų pensinio amžiaus peržiūrėjimo ir sudaryti galimybes jiems išeiti į stažinę pensiją atidirbus mokykloje 25 metus. Tokia galimybė numatyta Vyriausybės programoje.

Pirmame posėdyje buvo pasikeista nuomonėmis, išsakyti argumentai. Tiek ministerijos, tiek kiti valdžios atstovai kreipia dėmesį tik į ekonominį šios reformos aspektą, o Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija (LŠMPSF) teigia, kad reikia žiūrėti plačiau. Pedagoginė veikla – sunkus, mokytojo sveikatą ir psichiką alinantis darbas. Stažinės pensijos įvedimas –tai pirmiausia mokytojo darbo svarbos suvokimas ir pripažinimas, be to, tai padėtų kelti mokytojo profesijos prestižą ir patrauklumą, pritraukti jaunus mokytojus į mokyklą ir kelti ugdymo kokybę.

Susitikime paaiškėjo, kad nors Vyriausybės programoje ir yra nuostata dėl mokytojų ankstesnio išėjimo į pensija, tačiau, jokios realios vizijos kaip tai padaryti, vyriausybės atstovai neturi.

Vicekancleris Giedrius Kazakevičius pasiūlė padaryti mokytojų apklausą ir sužinoti jų nuomonę dėl ankstesnio mokytojų išėjimo į pensiją. Tokią apklausą, siekiant objektyvesnių rezultatų, darys ir Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS). Primename, jog LŠMPSF vykdė internetinę mokytojų apklausą, kuri parodė, jog net 77 proc. apklaustųjų mano, jog išdirbus mokykloje 25 metus mokytojas turi įgyti teisę išeiti į pensiją. Dar 13 proc. respondentų mano, kad tai daryti reikia turint 30 metų stažą. 7 proc. mato ir 35 metų ribą. Tik 3 proc. apklausos dalyvių visiškai nepritaria mokytojų stažinei pensijai. Be to, mokytojai ir kiti švietimo darbuotojai aktyviai įsijungė į mokytojų galimo išėjimo į pensiją modelio kūrimo procesą, siųsdami savo pastabas ir pasiūlymus. Tai rodo problemos aktualumą.

Naujai daromos apklausos rezultatai lems ir kuriamo ankstesnio išėjimo į pensiją modelio bruožus. Tikimasi, jog iki spalio mėnesio toks modelis bus parengtas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: