(c) Kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Šiemet Kauno rajono gyventojai nacionalinį diktantą – Vandos Juknaitės ,,Skubėkime augti“ – rašė ne tik Kauno rajono savivaldybėje, bet ir Karmėlavos B. Buračo, Vilkijos gimnazijose, Lapių pagrindinėje mokykloje, Ežerėlio kultūros centre, Raudondvario seniūnijoje. Pasak Kauno rajono savivaldybės kalbos tvarkytojos Nijolės Miodušauskienės, pirminiais duomenimis Kauno rajone Nacionalinį diktantą rašė apie 100 žmonių. Daugiausia norinčiųjų pasitikrinti lietuvių kalbos žinias sulaukta Vilkijos gimnazijoje – čia Vandos Juknaitės tekstą rašė 39 piliečiai.

,,Diktantą rašau nebe pirmą kartą. Iki šiol tai darydavau namuose, paskui abi su mama kartu tikrindavome. Šiemet vyras įkalbėjo jėgas išbandyti rimtai“, – sakė domeikaviškė Jūratė Mieldažienė, diktantą rašiusi Kauno rajono savivaldybėje.

Diktantas, kaip ir pernai, buvo rašomas ant savaiminio kopijavimo popieriaus – dalyviams liko jų rašto kopija. Taip jie galės pasitikrinti, ar nepadarė klaidų, kai bus paskelbtas originalus diktanto tekstas. Finalas ir Raštingiausio piliečio apdovanojimas – gegužės 8 d.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: