Gegužės 10 d. Vilniuje ir gegužės 11 d. Kaune, kino teatruose “Forum Cinemas” vyks režisierės Dovilės Gasiūnaitės debiutinio pilnometražio filmo “Narcizas” premjera.

Trijose “Sidabrinių gervių” apdovanojimų kategorijose nominuotoje kino juostoje narcizas suprantamas ne kaip save įsimylėjęs žmogus, o kaip savo vertę ir išskirtinumą puikiai suvokianti asmenybė.

“Šiuolaikinėje antikinio mito versijoje Teodoras yra gražus, viskuo apdovanotas styginių kvarteto violončelininkas. Jis traukia žmones, jis juos žaloja, bet vistiek jam neįmanoma atsispirti”, – apie filmą pasakoja režisierė D. Gasiūnaitė.

D. Gasiūnaitė (g. 1972 m.) studijavo aktorinį meistriškumą Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, o kino režisūros mokėsi 3F FAMU akademijoje, Prahoje. Iki “Narcizo” debiutinę pilno metro kino juostą pristatanti režisierė kūrė trumpametražius ir dokumentinius filmus, dirbo lietuviško kino filmų gamyboje.“Man premjera – pasisveikinimas su žiūrovais ir atsisveikinmas su filmu”, – teigia D. Gasiūnaitė.

Pagrindinį filmo herojų, 33-ejų Teodorą, suvaidinęs graikas Amvrosios Vlachopoulos – profesionalus muzikantas: ši detalė filmo kūrybinei grupei buvo itin svarbi, kadangi filmavimo metu Giedriaus Puskunigio parašyta muzika atliekama gyvai. “Narcize” taip pat vaidina lietuvių operos solistė Asmik Grigorian, Memfio (JAV) simfoninio orkestro pirmasis smuikas Susanna Perry Gilmore, Sigitas Šidlauskas, Urtė Perminaitė. Epizodinius vaidmenis atlieka Robertas Antinis, Audra Kaušpėdienė.

Filmas sukurtas bendradarbiaujant “Ketvirtos versijos”, “Concept events & media” ir “Two thirty five inc.” (Graikija) studijoms.

Filmo “Narcizas” premjerų datos: gegužės 10 d., ketvirtadienį, 18 val. 30 min. k/c FORUM CINEMAS Vingis (Savanorių pr. 7, Vilnius); gegužės 11 d., penktadienį, 18 val. 30 min. k/c FORUM CINEMAS Kaune (Karaliaus Mindaugas pr. 49, Kaunas). Taip pat – specialūs “Sidabrinių gervių”seansai kino teatre PASAKA (Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius) gegužės 11, 12 ir 13 dienomis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: