(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Praėjusią savaitę Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė, kad gyventojai už mišrių atliekų išvežimą mokės priklausomai nuo gyvenamo buto ploto. Buvo bandymų įteigti, kad tik Kaune galios tokia tvarka, tačiau tai yra netiesa.

Kauno miesto savivaldybė informuoja, kad tokia atliekų tvarkymo tarifo skaičiavimo tvarka nei Lietuvoje, nei Europoje nėra nauja. Daugelis pažangių Europos Sąjungos valstybių jau seniai taiko šią sistemą, kaip vieną iš socialiai teisingiausių.

Taip mokestis už atliekų išvežimą skaičiuojamas daugelyje Lietuvos miestų ir rajonų. Prie tokio mokesčio skaičiavimo jau seniai perėjo Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus, Birštono, Druskininkų, Varėnos, Elektrėnų, Ukmergės, Rokiškio, Visagino, Telšių, Plungės, Rietavo, Mažeikių, Palangos, Šilutės ir kitų rajonų, iš viso – 23 savivaldybės.

Nuo liepos 1 d. mokestį skaičiuoti nuo gyvenamo būsto kvadratūros planuoja Tauragės, Šilalės, Pagėgių ir Jurbarko rajono savivaldybės. Taip pat apie tokios tvarkos įvedimą svarsto ir Marijampolė, Kalvarija, Kazlų Rūda, Vilkaviškio ir Šakių rajonai.

Primename, kad Kauno mieste mokestis už kvadratinį metrą naudingojo ploto bus 0,25 Lt. Priėmus naują tvarką, mokestis kai kuriems gyventojams netgi sumažės. Pavyzdžiui, jei 4 asmenys gyvenantys 50 kv. m. bute mokėjo 22,5 Lt per mėnesį už atliekų vežimą, tai dabar mokestis sieks tik 12,50 Lt. Taip pat paskaičiuota, kad statistinei trijų asmenų kauniečių šeimai, gyvenančiai 65 kv. m. naudingo ploto bute, mokestis taip pat šiek tiek sumažėtų (nuo 16,68 Lt per mėnesį iki 16,25 Lt).

Tarybos sekretoriato informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: