(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Vilkikų vairuotojai iš Lietuvos, Latvijos ir kitų Rytų Europos šalių jau savaitę laukia šalia Maskvos esančiuose muitinės terminaluose, kurių prieigas užkimšo daugybė su kroviniais laukiančių sunkiasvorių autotraukinių. Rusijos muitinės pareigūnai tvirtina, jog nespėja priimti visų krovinių.

Kada grįš į namus šie vairuotojai nesiima spėti nei vežėjų asociacijos nei patys vairuotojai. Pasak Algimanto Kondrusevičiaus, asociacijos “Linava” prezidento, jis išreiškė ypatingą susirūpinimą toli nuo gimtinės esančių vairuotojų gyvenimo sąlygomis ir informavo visus asociacijos narius, kad vairuotojams nedelsiant būtų parūpintos papildomos piniginės lėšos maistui bei degalams įsigyti.

Asociacijos atstovybės Maskvoje pastangomis bandoma pagelbėti į bėdą patekusiems tautiečiams, jie konsultuojami kvalifikuotų vietos specialistų, registruojami atvejai kai vairuotojai patenka į keblias situacijas. “Vežėjams suteikiame visą reikiamą informaciją, taip pat reaguojame į kiekvieną pagalbos šauksmą nutikus nelaimei ar avarijai. Jei reikia teisinės pagalbos, bendradarbiaujame su patyrusiais šios srities teisininkais”, – sako “Linavos” atstovybės Maskvoje vadovas Julius Salenekas.

Vežėjai nuogąstauja, kad net ir kirtę Latvijos-Rusijos sieną jų vilkikai ki Naujųjų metų nebespės pristatyti krovinių į vidines Rusijos muitines. Tokiu atveju vairuotojams tektų laukti dar kelias savaites iki sausio 11 d., kuomet šioje šalyje po švenčių atnaujins darbą krovinių terminalai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: