Kauno lėlių teatras
(c) Ryšių istorijos muziejaus archyvo nuotr.

Kauno lėlių teatras „Nykštukas“ šią vasarą mažuosius žiūrovus kviečia į spektaklius Ryšių istorijos muziejuje. Birželio 26 dieną, sekmadienį, 12 valandą bus rodomas spektaklis „Paršelių nuotykiai“, o liepos 3 dieną, taip pat sekmadienį, 12 valandą„Kiaus, Miaus ir tetulė“.

Spektaklis „Paršelių nuotykiai“ – linksma ir muzikali pasakos „Trys paršiukai“ interpretacija. „Nykštuko” pastatymas jau rodytas tiek Lietuvos, tiek ir užsienio publikai. Spektaklis „Paršelių nuotykiai“ 2000 metais buvo pripažintas vienu geriausių sezono spektaklių vaikams ir nominuotas Šv. Kristoforo apdovanojimui.

Spektaklis „Kiaus, Miaus ir tetulė“ – teatro „aukso klasika“, dar 1995 metais sukurtas pirštininių lėlių monospektaklis. Jis įdomus visai šeimai – vaikai noriai stebi tetulės ir jos gyvūnėlių linksmus nuotykius, o suaugusieji mielai narplioja šios neįprastos šeimynėlės gyvenimo potekstes. Spektaklyje „Kiaus, Miaus ir tetulė“ veikia keistuolė teta, jos katinas ir peliukas. Spektaklis „Kiaus, Miaus ir tetulė“ yra laimėjęs ne vieną apdovanojimą, užsienyje vaidinamas keliomis kalbomis. Abu spektakliai yra pelnę apdovanojimus tarptautiniuose festivaliuose.

Šių spektaklių bilieto kaina – 8 litai, vaikams iki 3 metų – 5 litai. Bilietai muziejaus kasose parduodami 1 valandą iki spektaklių.

Lėlių teatras „Nykštukas“ gyvuoja nuo 1974 metų. Savo veiklą jis pradėjo kaip vaikų lėlių teatras, spektaklius statęs laisvalaikio centre „Senasis trestas“. Šiuo metu nepriklausomo, Darius Armanavičius vadovaujamo mobilaus teatro repertuare – liaudies ir klasikinių pasakų vaikams interpretacijos.

Teatras sėkmingai gastroliuoja ir užsienyje. Jo spektakliai buvo rodyti Estijoje, Rusijoje, Jungtinėse Valstijose ir daugelyje kitų šalių. Teatro archyvą nuolat papildo daugybė tarptautinių festivalių apdovanojimų.

Ryšių istorijos muziejus įsikūręs Kauno senamiestyje, šalia Rotušės. Muziejaus adresas – Rotušės a. 19.

Ryšių istorijos muziejaus informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: