© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

JAV ir Rusijos prezidentai Barackas Obama (Barakas Obama) ir Vladimiras Putinas antradienį aptarė saugumą per Sočio žiemos olimpiadą – Vašingtone didėjant nuogąstavimams dėl amerikiečių sportininkų saugumo po grasinimų kitą mėnesį įvyksiančioms žaidynėms.

JAV ir Rusijos lyderiai kalbėjo apie tai, kai užtikrinti “saugų ir nepavojingą” renginį šiame Juodosios jūros kurorte ir aplinkiniuose kalnuose, be to, aptarė Sirijos taikos derybas Ženevoje ir diplomatiją su Iranu branduoliniais klausimais, pranešė Baltieji rūmai.

JAV pasiūlė Rusijai “visišką bendradarbiavimą” dėl žaidynių saugumo, tačiau kai kurie Kongreso nariai skundėsi, kad Maskva nepateikė visos žvalgybinės informacijos.

Telefoninis pokalbis įvyko pasirodžius ženklams, kad Vašingtonas subtiliai, bet vis stipriau spaudžia Rusiją dėl olimpiados saugumo.

Pirmadienį Pentagonas sakė, jog yra pasirengęs dislokuoti oro pajėgų ir karinio jūrų laivyno išteklius, tarp jų – du laivus, kad jie padėtų užtikrinti vasario 7 dieną prasidėsiančios olimpiados saugumą.

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis (Čakas Heigelis) jau pasiūlė amerikiečių pagalbą sausio 4 dieną paskambinęs Rusijos gynybos ministrui Sergejui Šoigu.

Šiaurės Kaukazo respublikų, tokių kaip Dagestanas, islamistų sukilėliai, siekiantys savo nepriklausomos valstybės, žadėjo sužlugdyti Sočio olimpiadą, kad pakenktų V.Putinui.

Naujame grasinimų įraše, kuris buvo paskelbtas žinomame Šiaurės Kaukazo islamistų tinklalapyje, du vyrai, sėdintys priešais džihadistų vėliavą, perspėja dėl planuojamų išpuolių per žaidynes.

Sekmadienį JAV Atstovų Rūmų Teritorinio saugumo komiteto pirmininkas Michaelas McCaulas (Maiklas Makolas) sakė, jog būta gero bendradarbiavimo tarp Rusijos pareigūnų ir FTB.

Tačiau interviu “ABC News” jis iš Maskvos sakė: “Galėtų būti ir daug geriau”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: