© Wikimedia Commons nuotr.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) šeštadienį paragino amerikiečius “nepasiduoti isterijai arba baimei” dėl mirtinai pavojingo Ebolos viruso protrūkio, ragindamas būti kantrius ir vadovautis blaiviu protu.

Savo savaitiniame kreipimesi į tautą B.Obama taip pat nepritarė pasiūlymui uždrausti žmonėms išvykti iš Vakarų Afrikos, šio protrūkio židinio, sakydamas, kad tokie suvaržymai tik pagilintų krizę.

“Mes visi – piliečiai, lyderiai, žiniasklaida – esame atsakingi ir turime atlikti savo vaidmenį”, – pabrėžė prezidentas.

“Liga – sunki, tačiau negalime pasiduoti isterijai arba baimei, nes dėl to žmonėms tampa tik sunkiau gauti tikslios informacijos, kurios jiems reikia. Turime vadovautis mokslu. Turime atminti esminius faktus”, – sakė B.Obama.

Jo raginimai nuskambėjo kitą dieną po Pasaulio bankas perspėjimo, kad kova su Ebolos karštinės epidemija pralaimima, o Pasaulinė sveikatos organizacija pažymėjo, kad iki spalio 14-osios mirė 4 555 žmonės iš 9 216 užregistruotų užsikrėtusiųjų šia liga.

Jungtinėse Valstijose, kuriose sausio 8-ąją mirė vienas Ebolos virusu užsikrėtęs Liberijos pilietis, o dvi jį prižiūrėjusios amerikietės slaugytojos irgi susigriebė šią ligą, šiuo metu nėra “protrūkio” ar “epidemijos”, pabrėžė B.Obama.

Kita vertus, šalyje stiprėjant baimei dėl šios ligos, B.Obama pripažino, kad galimi “izoliuoti” užsikrėtimo Ebolos virusu atvejai.

“Tačiau mes žinome, kaip su tuo kovoti, – tvirtino jis. – Ir jeigu imsimės būtinų žingsnių, jeigu vadovausimės mokslu – faktais, o ne baime – esu visiškai įsitikinęs, kad galime išvengti rimto protrūkio čia, Jungtinėse Valstijose, ir galime toliau vadovauti pasauliui šiose neatidėliotinose pastangose.”

Prezidentas perspėjo, kad pasiūlymai izoliuoti Vakarų Afriką – pavyzdžiui, uždraudžiant keliones iš tų šalių – nėra atsakymas į šią krizę.

“Mūsų medicinos ekspertai sako mums, kad geriausias būdas sustabdyti šią ligą – sustabdyti ją židinyje, kol ji dar labiau neišplito ir netapo sunkiau suvaldoma, – pabrėžė B.Obama. – Mėginimas atkirsti visą pasaulio regioną – net jeigu tai būtų įmanoma – iš tiesų pablogintų padėtį.”

“Gali tapti sunkiau gabenti pirmyn ir atgal sveikatos apsaugos darbuotojus bei išteklius. Patirtis rodo, kad dėl to žmonės paveiktuose regionuose gali būti paskatinti keisti savo kelionių (maršrutus), vengti sveikatos tikrinimo, todėl ligą gali tapti dar sunkiau susekti”, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite: