Paaiškėjo, kaip atrodys pirmieji kolumbariumai

Paskelbė: KaunoŽinios.lt redakcija Data: 2012-06-21 01:56

Spausdinti | Komentarai

kolumbariumai

Ketvirtadienį, birželio 21 d., Kauno miesto tarybos kolegijai buvo pristatytos Petrašiūnų kapinėse planuojamų statyti kolumbariumų vizualizacijos. Vietoj masyvios kapavietės ketinama įrengti nedidelius atskirus kolumbariumus, primenančius paminklus.

Pasak SĮ „Kapinių priežiūra“ direktoriaus  Algirdo Verbicko, projektavimo darbai jau yra pabaigti, per artimiausią mėnesį bus paruoštas techninis projektas. Realius kolumbariumų įrengimo darbus Petrašiūnų kapinėse planuojama pradėti vasaros pabaigoje.

„Petrašiūnų kapinėse yra daug pušų, dėl to siūlome statyti ne masyvią masinę kapavietę, o tarp medžių įrengti  nedidelius atskirus kolumbariumus, kuriose tilptų apie 16 urnų. Tokiu būdų kiekvienas iš kolumbariumų primintų paminklą. Planuojame juos gaminti iš metalo bei poliarizuoto akmens, vieną kolumbariumo pusę galėtų puošti lietuvių liaudies raštų motyvai,“ –  projektą pristatė architektas Gintautas Natkevičius.

Siekiant atskirti kolumbariumų erdvę, kuri yra šalia automobilių stovėjimo aikštelės bei pagrindinių Petrašiūnų kapinių vartų, planuojama dalį toje vietoje stovinčios metalinės tvoros pakeisti betonine.

Vizualizacijos idėjai pritariame, tačiau taip pat primename, jog pirmasis kolumbariumas Petrašiūnų kapinėse turi būti pastatytas iki šių metų Vėlinių, o Kauno miesto tarybos narių patvirtinti  urnos patalpinimo kolumabriumių nišose įkainiai negali didėti“, – teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Urnos su mirusiojo pelenais patalpinimas Seniavos, I-ose ir II – ose Romainių kapinių kolumbariumų nišose kainuos 1,5 tūkst. litų, Petrašiūnų kapinėse – 1,8 tūkst. litų.  Jeigu toje pačioje kolumbariumo nišoje bus laidojami keli tos pačios šeimos asmenys, mokestis kitoms urnoms bus mažesnis ir sieks 300 litų. Vienoje nišoje tilps iki 4 urnų.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt