Paaiškėjo Lietuvos futbolo rinktinės varžovai
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Rugpjūčio 30 d. Brazilijos mieste Rio de Žaneire ištraukus burtus paaiškėjo būsimi Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės varžovai 2014 m. čempionato atrankos Europos zonos varžybose.

53 Europos šalių komandos suskirstytos į aštuonias grupes po šešias komandas ir vieną grupę su penkiomis ekipomis.

Lietuvos rinktinė pateko į šešių komandų G grupę, kur susitiks su 2004 m. Europos čempione Graikija, praėjusio pasaulio čempionato finalinio etapo dalyve Slovakija, du kartus atrankos cikluose mūsiškių varžove buvusia Bosnija ir Hercegovina, kaimyne Latvija ir Lichtenšteino rinktine, su kuriuo Lietuva susitinka ir dabartinėse Europos čempionato atrankos varžybose.

Atrankos varžybos vyks nuo 2012 m. rugsėjo iki 2013 m. spalio. Į Pasaulio čempionato finalinį etapą iš Europos zonos iš karto pateks devynių grupių nugalėtojai, o aštuonios geriausios antrosios komandos rungtyniaus tarpusavyje dėl likusių keturių kelialapių.

2014 m. Pasaulio čempionato atrankos Europos zonos G grupė:

Graikija

Slovakija

Bosnija ir Hercegovina

Lietuva

Latvija

Lichtenšteinas

Komentarai po burtų

LFF prezidentas Liutauras Varanavičius:

„Burtus vertinu tikrai gerai. Mums teko tokia grupė, kurioje turime realių vilčių pakovoti. Kelsime tikslą rinktinei užimti antrąją vietą.“

Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris Raimondas Žutautas:

„Manau, kad burtai pasisekė – tai turbūt palankiausia grupė, lyginant su kitomis. Fortūna šį kartą šypsojosi turbūt labiau nei anksčiau, kai mums tekdavo susitikti su daug galingų komandų.

Silpnų komandų grupėje nėra ir varžovų tikrai nenuvertiname. Bet taip pat nėra ir ryškiai pranašesnių varžovų – kaip kad šiame cikle buvo Ispanija – ar tokių, kurie nuolat patektų į finalinius etapus.

Graikijos rinktinės kreivė paskutiniu metu krito, Slovakijos – kilo, ši komanda labai gerai pasirodė paskutinėse planetos pirmenybėse. Bosniją ir Hercegoviną anksčiau esame nugalėję. Galbūt ši komanda sustiprėjo, bet nemanau, kad ji pajėgesnė už, pavyzdžiui, Čekiją. Rungtynės su Latvija bus papildoma intriga, savotiškas derbis.

Lichtenšteinas jau davė mums pamoką, negalime sau leisti, kad tai pasikartotų.

Iki kito ciklo dar daug laiko, todėl komandoje bus šiek tiek pasikeitimų, įsilies jaunesnių žaidėjų. Bet tikiuosi, kad dabartinė ekipa bus labiau subrendusi ir galės pasirodyti sėkmingai.“

Lietuvos futbolo federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: