(c) Lietuvos futbolo federacijos archyvo nuotr.

Antradienį Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) būstinėje Nijone ištraukus 2011/12 metų Europos U-17 ir U-19 čempionatų burtus paaiškėjo ir Lietuvos jaunimo rinktinių varžovai.

U-17 rinktinei burtai palankūs

Lietuvos U-17 rinktinė pateko devintąją  atrankos grupę kartu su Velso, Serbijos ir Armėnijos komandomis. Šios grupės atrankos turnyras vyks 2011-ųjų metų rudenį. Rungtynių vieta bus patvirtinta vėliau.

Anot Lietuvos futbolo federacijos jaunimo rinktinių techninio skyriaus direktoriaus Stasio Stankaus, burtus galima vertinti palankiai: “Serbijos septyniolikmečiai U-17 rinktinių reitinge yra vienuolikti. Aukščiau už mūsų rinktinę stovi ir Velso rinktinė, tačiau šiais metais mes įrodėme, jog galime su jais kovoti ir juos nugalėti. Mano nuomone, šiame pogrupyje neįveikiamų varžovų nėra.“

Lietuvos U-17 rinktinės vyriausiasis treneris Darius Butkus antrino, jog burtai yra neblogi: „Grupės favoritę laikyčiau Serbijos rinktinę. Gerai pasiruošus atrankos turnyro kovoms galime rimtai kovoti tiek su Velso, tiek su Armėnijos ekipomis.“

U-19 rinktinei teko galingi varžovai

Lietuvos U-19 rinktinė pateko į penktąją atrankos grupę, kurioje dėl kelialapio į kitą varžybų etapą kitų metų rudenį kovos su Serbijos, Čekijos ir Izraelio bendraamžiais.

“Tai sudėtinga grupė. Pagal U-19 rinktinių reitingą Čekijos rinktinė yra 20 vietoje, o Serbija patenka į stipriausiųjų septintuką ir lenkia tokias šalis kaip Italija ir Olandija. Šios abi rinktinės – ypač aukšto lygio. Izraelis pagal reitingą yra dvejomis vietomis žemiau nei mes. Kaip matėme šių metų atrankos turnyre, tai komanda, su kuria galime kovoti kaip lygūs su lygiais“, – sakė S.Stankus.

Į antrąjį, vadinamąjį „Elito“ etapą  pateks dvi geriausias grupės komandas ir dvi geriausios trečias vietas užėmusios ekipos tarp 13 grupių. U-17 čempionato finalinis etapas 2012 metų gegužę bus rengiamas Slovėnijoje, o U-19 turnyras 2012-ųjų  rudenį vyks kaimyninėje Estijoje.

UEFA U-17 čempionato atrankos etapo 9 grupė
Velsas
Serbija
Armėnija
Lietuva

UEFA U-19 čempionato atrankos etapo 5 grupė
Serbija
Čekija
Lietuva
Izraelis

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: