Kaunas.lt nuotr.

Vienas iš laikinosios sostinės simbolių, Kauno pilis – ir pačių kauniečių, ir turistų pamėgtas žymus objektas. Tačiau ilgą laiką tamsiu paros metu nebuvo itin jauku vaikštinėti pilies teritorijoje ir aplink pilį. Šią problemą galutinai išsprendė beveik dvejus metus vykdytas projektas „Gatvių elektros apšvietimo tinklų įrengimas. II etapas – Kauno pilies aplinka – Kauno pilies takai – Pilies g.”, iš dalies finansuotas Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis.

„Pastaraisiais metais Kauno Santaka ir piliavietė pasikeitė neatpažįstamai – iškirtus menkaverčius krūmus atsivėrė nuostabi upių panorama. Su šeima esame dažni šios vietos lankytojai, nes čia prisiliečiame tiek prie gamtos, tiek prie mūsų miesto istorijos. Ši vieta tikrai turi savo aurą. Anksčiau tekdavo apgailestauti, kad vakarais temstant tapdavo nejauku, bet dabar apšvietus teritoriją, tapo saugiau ir padaugėjo romantikos”, – įspūdžiais dalijosi kaunietis Artūras.

Kad Kauno pilies teritorija būtų apšviesta jau seniai buvo itin suinteresuoti ne tik pasivaikščiojimus mėgstantys kauniečiai ar pilyje veikiančio Turizmo informacijos centro darbuotojai, bet ir renginių organizatoriai.

Kauno pilyje jau keletą metų organizuojama daug įvairių istorinių, kultūrinių, pramoginių renginių, pavyzdžiui, festivalis „Operetė „Kauno pilyje”, Pažaislio muzikos festivalio renginiai, istoriniai spektakliai Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, miesto gimtadienio šventės „Kauno dienos” renginiai. Apšvietus pilį renginius galima organizuoti ir vėlyvesniu metu, o jų svečiai jaučiasi jaukiau ir saugiau.

Atsiradus moderniai apšvietimo sistemai Kauno pilis labiau traukia ir laikinąją sostinę aplankančius turistus – jie pilį galės aplankyti ne tik vasarą, kai ir vakarais šviesu, bet ir kitu metų laiku. Tuo tarpu kol pilis nebuvo apšviesta, dėl trumpo šio objekto lankymo laiko buvo sulaukiama gana kuklaus srauto lankytojų, buvo sudėtinga pritraukti privačių investuotojų, kurie teiktų prekybos suvenyrais paslaugas ar vykdytų kitą komercinę veiklą.

Iš ES struktūrinių fondų finansuotas projektas leido įrengti visiškai naują pilies pastato, takų, prieigų, tiltų apšvietimo sistemą. Šie darbai vyko lygiagrečiai su pačios pilies rekonstrukcija.

„Kaip ir buvo numatyta, nutiesta 4,27 km apšvietimo tinklų, įrengti 118 šviesos taškų ir vienas gatvių apšvietimo maitinimo punktas”, – pasakojo konkursą laimėjusios ir apšvietimo darbus atlikusios UAB „Kauno gatvių apšvietimas” direktorius eksploatacijai Petras Švažas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: