(c) E.Miliūno studijos vizualizacija

Ūkio ministras Dainius Kreivys trečiadienį pasirašė įsakymą dėl lėšų – iki 50 milijonų litų Europos Sąjungos struktūrinės paramos – skyrimo Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje statybai. Pinigai pasieks Kauno miesto savivaldybę, kai bus pasirašyta trišalė Kauno miesto savivaldybės. Ūkio ministerijos ir Lietuvos verslo paramos agentūros sutartis.

„Jau kelias savaites arenos klausimu diskutavome su Ūkio ministru, o po vakarykščio susitikimo pagaliau pasiekėme esminį susitarimą bei rezultatą. Nors galutinį sprendimą dėl projekto finansavimo dar turės priimti Europos Komisija, tačiau pasirašę trišalę finansavimo sutartį turėtume gauti teisę arenos statybai naudoti lėšas“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Kauno pramogų ir sporto rūmai Nemuno saloje į Valstybės planuojamų nacionalinės svarbos turizmo projektų, siūlomų finansuoti iš 2007–2013 metų Europos Sąjungos paramos lėšų, sąrašą įtraukti dar 2008-aisiais.

Atsižvelgdama į tai, kad Kauno pramogų ir sporto kompleksui suteiktas nacionalinės svarbos objekto statusas ir kad tai yra didelės apimties projektas (projekto bendra vertė yra didesnė negu
50 mln. eurų), Ūkio ministerija siūlo sudaryti darbo grupę, tvirtinamą Ministro pirmininko potvarkiu. Darbo grupė būtų sudaryta iš Finansų ir Ūkio ministerijų, Kūno kultūros ir sporto departamento, Lietuvos verslo paramos agentūros, Kauno miesto savivaldybės atstovų ir koordinuotų projekto finansavimo ir administravimo sutarties specialiųjų sąlygų parengimo eigą.

Arenos projekto vertė – 169,9 mln. litų. Projektas finansuojamas Savivaldybės, valstybės bei ES lėšomis. Kovo mėnesį Kauno miesto savivaldybės taryba statomiems rūmams suteikė Žalgirio vardą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: