(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lenkijos institutas Vilniuje padovanojo VDU Kauno botanikos sodui 20 rožių, kurios pavadintos žymaus lenkų kilmės kompozitoriaus Fryderiko Chopino vardu.

Rožių dovanojimo ir sodinimo akcijoje dalyvavo Lenkijos instituto Vilniuje direktorė Malgorzata Kasner, Kauno miesto vicemerai Rimantas Mikaitis ir Steponas Vaičikauskas, Seimo narys Rytas Kupčinskas, VDU Rektorius Zigmas Lydeka, svečiai iš Vigrių (Lenkija) nacionalinio parko bendruomenės nariai. Kauno Julijanavos katalikiškos vidurinės mokyklos, J. Dobkevičiaus vid. mokyklos mokiniai ir Tirkiliškių lopšelio-darželio auklėtiniai svečius pasitiko su Lenkijos ir Lietuvos vėliavėlėmis.

Renginį posmais apie gėles ir pavasarį pradėjo Kauno valstybinio akademinio dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas. Kauno vicemeras Rimantas Mikaitis dėkojo už gražią ir įsimintiną dovaną. VDU Kauno botanikos sodo direktorė Vida Mildažienė patikino, kad ne tik globos F. Chopino vardu pavadintas rožes, bet, įsigijus fortepijoną, surengs ir F.Chopino muzikos vakarus. Lenkijos instituto direktorė Malgorzata Kasner dėkojo už gražų renginį ir džiaugėsi, kad kauniečiai pirmieji atsiliepė ir priėmė dovaną.

Renginio dalyviai apsilankė prie ąžuoliuko, pasodinto Lenkijos Respublikos prezidento Lecho Kaczynskio ir žmonos Marios bei visos tragiškai žuvusios delegacijas atminimui.

VDU Kauno botanikos sodo rotondoje F. Chopino kūrinius atliko Kauno styginių kvartetas.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: