(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės administracija dar kartą prašo pastatų savininkų ir prižiūrėtojų likviduoti pavojų keliančius varveklius.

Pastatų stogus apklojo storas sniego sluoksnis. Dienos metu, šildant saulei, čia susikaupęs sniegas pradeda tirpti, o vakarėjant bei naktį temperatūra krenta iki minusinės žymos. Todėl ant pastatų kraštų susidaro didžiuliai varvekliai. Per kelias dienas varvekliai padidėja ir, neatlaikydami savo svorio, krenta žemyn.

Pastatų savininkai raginami pagal galimybes imtis priemonių saugumui užtikrinti: pašalinti varveklius ir ledo sankaupas stogo pakraščiuose, esant reikalui, pavojingas zonas aptverti signalinėmis juostomis.

Kauno miesto savivaldybė primena, kad už varveklių pašalinimą atsakingi patys pastatų savininkai, naudotojai, pastatus administruojančios įmonės, o ne savivaldybė. Įvykus nelaimei, gali būti taikomos administracinės priemonės atsakingiems asmenims.

Savivaldybė išsiuntė paraginimą visoms pavaldžioms švietimo ir kultūros įstaigoms pašalinti varveklius ir sniegą nuo stogų. Ne visos kultūros ir švietimo įstaigos gali savo jėgomis nuvalyti stogą, todėl Savivaldybės administracija kritišku atveju pasitelkia rangovus.

Šiuo metu rangovai stogus tvarko ir varveklius šalina šiose Kauno miesto kultūros ir švietimo įstaigose: tvarkomas berniukų ir jaunuolių choro „Varpelis“ pastato stogas (nuo avarinės padėties šiferio stogo valomas sniegas, ledas bei šalinami varvekliai); J. Jablonskio gimnazijoje, Senamiesčio pagrindinėje mokykloje, S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijoje tvarkomi stogai, valomas sniegas nuo Kauno miesto muziejaus M. Valančiaus gatvėje.

Savivaldybės administracijai priklausančius pastatus eksploatuoja ir prižiūri Bendrasis skyrius. Stogų priežiūrą žiemos metu atlieka Administracinių pastatų priežiūros poskyris. Šio poskyrio specialistas kiekvieną rytą apžiūri pastatų stogus ir imasi skubių priemonių varvekliams pašalinti ir sniegui nuvalyti: aptveriama pavojinga zona, pašalinami varvekliai ir, jei reikia, nukasamas sniegas. Šie darbai atliekami Bendrojo skyriaus darbininkų jėgomis. Ne darbo ir švenčių dienomis atsakingi skyriaus darbuotojai apžiūri pastatus ir, jei reikia, aptveria pavojingas zonas.

Kai kurie administracinių pastatų stogai yra sudėtingos konstrukcijos, todėl Bendrasis skyrius negali savo jėgomis šių darbų. Tuomet yra prašoma Kauno priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pagalbos – specialios technikos.

Mantas Lapinskas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: