(c) Ktu.lt archyvo nuotr.

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje buvo patvirtinti sklypų, esančių Studentų gatvėje ir Radvilėnų plente, detalieji planai. Šių sklypų patvirtinimas leis Kauno technologijos universitetui su savo partneriais toliau įgyvendinti „Santakos“ slėnio projektą.

Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko teigimu, „Santakos“ slėnio projektas yra svarbus visam miestui, nes nauji tyrimai leis sukurti papildomas darbo vietas, pritraukti ES struktūrinių fondų lėšas. „Savivaldybė pritarė detaliajam planui, kad projektas būtų įgyvendinamas kuo sparčiau. Tikimės, kad šiam projektui pavyks pritraukti ES struktūrinių fondų lėšų“, – sakė A.Kupčinskas. Antradienį Kauno miesto savivaldybėje lankėsi švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. Viceministrė gyrė Kauną už integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santaka“ projektą. „Iš visų pateiktų slėnių projektų šis yra geriausias. Džiugu, kad tam yra skiriamas didžiulis dėmesys“, – sakė N. Putinaitė.

„Santakos“ slėnyje numatoma įkurti struktūrą, būtiną chemijos, farmacijos, mechatronikos, informacinių technologijų ir ateities energetikos mokslinių tyrimų plėtrai. Prieš keletą metų „Santakos“ steigėjais sutiko tapti trys didelės verslo grupės. Tai koncerno „Achemos grupė“ įmonės, koncerno „MG Baltic Investment“ įmonės ir AB „Kauno tiltai“. Steigiant naują darinį dalyvavo pagrindinės Lietuvos verslo asociacijos, Lietuvos gydytojų sąjunga, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija, Lietuvos farmacijos pramonės įmonių asociacija. „Santakos“ slėnis pretenduoja tapti didžiausiu taikomųjų tyrimų ir inovacijų centru Lietuvoje.
„Santakos“ slėnio steigėjai tikisi, kad įvairiems projektams įgyvendinti bus pritraukta 270 milijonų litų iš ES fondų, šalies biudžeto ir privataus verslo investicijų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: